Naga MarketsNiepewność na rynkach może potrwać do końca 2020 rokuSytuacja na giełdach może być trudna w najbliższych tygodniach. Niepewność inwestorów związana jest z możliwymi ograniczeniami związanymi z drugą falą zachorowań na koronawirusa. Trwa niepewne wyczekiwanie na to, kto zostanie wybrany na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jeremy Siegel, profesor Wharton skomentował w poniedziałkowym wywiadzie obecną sytuację, opisał możliwy scenariusz na przyszłość.

  • Jeremy Siegel wypowiedział się o bieżącej sytuacji na rynkach finansowych.
  • Niepewność na rynkach może potrwać do końca roku.
  • Dynamiczne wzrosty na głównych amerykańskich indeksach w ostatnich dniach.

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Niepewność na rynkach potrwa

Jeremy Siegel, profesor Wharton wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji na rynkach finansowych, oraz tego co może czekać inwestorów w 2021 roku. Powiedział:

“Jestem teoretykiem monetarnym. Tego właśnie uczę i studiuję. Jest to bezprecedensowe od 75 lat od II wojny światowej. Myślę, że na rynku jest dużo stłumionej płynności, że kiedy szczepionka i obawy przed pandemią znikną w 2021 roku, zobaczymy duży wzrost aktywności.”

Siegel wyjaśnił, iż olbrzymi przypływ płynności Rezerwy Federalnej i Kongresu będzie nadal stanowił ogromną siłę napędową dla rynku akcji.

Najbliższa przyszłość ciągle pozostaje jednak niepewna, na taki stan rzeczy składają się między innymi nadchodzące wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, druga fala zachorowań na koronawirusa na świecie, a także wątpliwości dotyczące szacunkowego terminu, kiedy możemy spodziewać się skutecznej szczepionki i leku na COVID-19.

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Do wyborów prezydenckich w USA, na giełdach możliwy marazm

Siegel powiedział:

“Trudno mi dostrzec, że bez pakietu stymulacyjnego i niepewności związanej z wyborami od teraz do pierwszego tygodnia listopada nastąpiłby duży postęp. Myślę, że niepewność będzie w dalszym ciągu ciążyła na rynkach.”

Jeremiemy Siegelowi, przypisuje się utrzymanie pozycji 20000 na indeksie Dow Jones w 2015 roku. W poniedziałkowym wywiadzie uzasadnił, dlaczego jego zdaniem giełda “nie może się doczekać naprawdę dobrego wyniku” w przyszłym roku, niezależnie od tego, kto zostanie wybrany na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Podczas poniedziałkowej sesji główne indeksy mocno zyskiwały na wartości. Indeks S&P500 zakończył sesję na poziomie 3351,6 USD co stanowiło o wzroście o 1,61%. Indeks zrzeszający 100 największych spółek technologicznych Nasdaq100 zyskał 1,91%, a kurs na zamknięciu wyniósł 11364,45 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here