Naga Markets

Dolar amerykański może pozostawać pod presją, mimo że Rezerwa Federalna zdecyduje się na podwyżkę stóp procentowych w przyszłym tygodniu. Z jednej strony, zacieśnianie polityki Fed powoduje wzrost rentowności obligacji i zmienności rynków finansowych, co przyczynia się do wrażliwości dolara. Z drugiej strony, dezinflacyjny wpływ napięć na rynkach finansowych może sprawić, że banki centralne będą bardziej ostrożne w przyszłym podnoszeniu stóp. W tym kontekście ostrożnie kontynuowanie może być najlepszą opcją dla decydentów, a niepewne trendy na rynku walutowym mogą się utrzymywać, podkreślają eksperci z dużych banków.

Dolar pozostanie słaby, nawet jeśli Fed będzie kontynuował podwyżki stóp – MUFG

Dolar amerykański może być pod presją, jeśli Rezerwa Federalna (Fed) zdecyduje się na podwyżkę stóp procentowych o 25 punktów bazowych w przyszłym tygodniu. Według ekonomistów z MUFG Banku, „greenback” pozostanie słabszy, gdyż podwyżka byłaby prawdopodobnie ostatnią w obecnym cyklu polityki Fed.Podwyżka o 25 punktów bazowych w przyszłym tygodniu jest wyceniana z prawdopodobieństwem około 80%. Uważamy, że w tym momencie jest to rozsądne i jeśli nie pojawią się kolejne epizody napięć w sektorze bankowym, to prawdopodobieństwo wzrośnie – napisano w raporcie.

DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI PURPLE TRADING HUB

Kurs dolara: Cyklom łagodzenia polityki Fed zwykle towarzyszy słabszy USD – SocGen

Zdaniem Kit Juckesa, szefa strategii walutowej w Société Générale, w miarę zbliżania się końca cyklu podwyżek stóp przez Fed, dolar staje się coraz bardziej wrażliwy.

Jednocześnie zacieśnianie polityki Fed powoduje wzrost rentowności obligacji, co przyczynia się do zmienności rynków finansowych. Juckes uważa, że czasami dolar osiąga szczyt przed zmianą polityki Fed, a czasami dopiero po rozpoczęciu ponownego luzowania.

Sentyment względem dolara pozostaje mieszany – Scotiabank

Ekonomiści z Scotiabank zauważają, że sentyment względem dolara amerykańskiego pozostaje mieszany. Rynki wciąż analizują wydarzenia z ostatnich kilku dni i zastanawiają się nad implikacjami dla polityki pieniężnej.

Zdaniem ekspertów dezinflacyjny wpływ napięć na rynkach finansowych może sprawić, że banki centralne będą bardziej ostrożne w podnoszeniu stóp procentowych, ale być może jest zbyt wcześnie, aby dokładnie powiedzieć, jakie będą tego konsekwencje.

AVA Trade

Ich zdaniem ostrożne kontynuowanie podwyżek stóp może być najlepszą opcją dla decydentów, a niepewne trendy na rynku walutowym mogą się utrzymywać.

Może dojść do bardziej trwałych strat kursu USD, bo wygląda na to, że Fed podejdzie łagodniej do podwyżki stóp w przyszłym tygodniu – podsumowano.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Wczorajsze dane dotyczące zmiany w bilansie banku centralnego Stanów Zjednoczonych rozgrzały dyskusję w mediach społecznościowych. Ponownie pojawiły się drukarki, które robią brrrr, QE, rozdawanie pieniędzy oraz helicopter money. Zatem zobaczmy, co się wydarzyło.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKursy walut NBP. Ile kosztuje dolar, euro, frank i funt w piątek, 17 marca 2023 r.?
Następny artykułSam Bankman-Fried prosi o pieniądze na pokrycie kosztów prawnych
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.