Naga MarketsPunktualnie o godz. 9:30 Markit Economics przedstawił wstępne dane dotyczące wskaźnika PMI gospodarki Niemiec. Szacunki te wskazują na znaczną rozbieżność między przemysłem wytwórczym a usługami. 


Na świecie istnieją dwa główne podmioty odpowiedzialne za publikację wskaźnika. Pierwszy z nich to Markit Group publikujący odczyty dla 30 krajów z całego świata. Drugi – Institute of Supply Management (ISM) – skupia się natomiast tylko i wyłącznie na rynku amerykańskim.

Opublikowany dziś wyniki wskazują wstępne szacunki dot. aktywność gospodarczej w czerwcu br. Finalne raporty PMI Markit publikowane są zawsze na początku każdego miesiąca. PMI sektora przemysłowego pierwszego dnia, PMI sektora budowlanego drugiego, a PMI sektora usług w trzeci dzień roboczy każdego miesiąca.

Gorzej w przemyśle, lepiej w usługach

Jak wynika z raportu Markit Economics, według wstępnych szacunków wartość wskaźnika PMI dla sektora przemysłu w Niemczech osunęła się aż do 55,9 z 56,9 poprzednio co jest najgorszym rezultatem od grudnia 2016 roku. Mimo to, warto wspomnieć, że dopóki wartość wskaźnika znajduje się powyżej 50 pkt., sygnalizuje to poprawę aktywności gospodarczej w danym sektorze.

Zdecydowanie lepiej prezentowały się natomiast dane dot. sektora usług, gdzie pomimo prognoz zakładających jedynie symboliczny wzrost wartości wskaźnika do 52,2 z 52,1 poprzednio, ostatecznie odnotowano aprecjację aż do 53,9.

Tak dobre wyniki PMI usługowego sprawiły, że pomimo prognoz zakładających utrzymanie poziomu zbiorczego wskaźnika PMI na dotychczasowym poziomie 53,4, ostatecznie odnotowano jego wzrost aż do 54,2.

“Dużym rozczarowaniem okazała się produkcja, w której PMI spadł z rekordowego poziomu z grudnia ubiegłego roku do najniższego od półtora roku. Niepokojący wzrost zamówień na eksport obserwowany od początku roku trwał do czerwca, a ostatnie dane wskazują na spadek zainteresowania ze strony klientów z USA i Chin (…) Wyraźną rozbieżność między przemysłem wytwórczym a usługami zaobserwowano również w badaniu dotyczącym poziomu zaufania przedsiębiorstw. Firmy usługowe są w dobrej kondycji, jeśli chodzi o perspektywy na najbliższe 12 miesięcy, ale producenci oczekują, że wzrost będzie nadal spokojny i najmniej optymistyczny od ponad trzech lat” – komentował Phil Smith z IHS Markit.

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że kurs oscyluje obecnie w okolicy lokalnego poziomu oporu, którego trwałe pokonanie bądź odrzucenie mogłoby określić przyszły kierunek ruchu na tym instrumencie. Do handlu na rynku walutowym polecam brokera Naga Markets, który oferuje świetne spready.

EURUSD H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 22.06.2018
Następny artykułWypłaty kartami Revolut i Curve obciążone wysoką prowizją
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here