Naga MarketsFlaga niemiecPunktualnie o godz. 9:30 Markit Economics przedstawił wstępne dane dotyczące wskaźnika PMI gospodarki Niemiec. Szacunki te wskazują, że zarówno w sektorze przemysłowym, jak również w usługach dostrzec można spowolnienie aktywności gospodarczej.


Na świecie istnieją dwa główne podmioty odpowiedzialne za publikację wskaźnika. Pierwszy z nich to Markit Group publikujący odczyty dla 30 krajów z całego świata. Drugi – Institute of Supply Management (ISM) – skupia się natomiast tylko i wyłącznie na rynku amerykańskim.

Opublikowany dziś wyniki wskazują wstępne szacunki dot. aktywność gospodarczej w październiku br. Finalne raporty PMI Markit publikowane są zawsze na początku każdego miesiąca. PMI sektora przemysłowego pierwszego dnia, PMI sektora budowlanego drugiego, a PMI sektora usług w trzeci dzień roboczy każdego miesiąca.

Znacznie gorzej niż oczekiwano

Jak wynika z raportu Markit Economics, według wstępnych szacunków wartość wskaźnika PMI dla sektora przemysłu w Niemczech spadła do 51,6 z 52,2 poprzednio co jest wynikiem zdecydowanie gorszym od prognoz zakładających wzrost do 52,3 pkt.

Równie mało optymistycznie prezentowały się także dane dot. sektora usług, gdzie pomimo prognoz zakładających niewielki spadek wartości wskaźnika do 54,6 z 54,7 poprzednio, ostatecznie odnotowano jego osunięcie aż do 53,3. Mimo to, warto wspomnieć, że dopóki wartość wskaźnika znajduje się powyżej 50 pkt., sygnalizuje to poprawę aktywności gospodarczej w danym sektorze.

Biorąc pod uwagę słabe dane w przemyśle i usługach i dziwić powinien nas fakt, że również zbiorczy wskaźnik PMI osunął się do 52,2 z 53,4 poprzednio.

Niemieckie PMIW listopadzie PMI w Niemczech nadal wykazywał tendencję spadkową, wskazując na trwałą utratę dynamiki wzrostu w największym państwie członkowskim strefy euro.

Dane z badania ujawniły, że słabość rynków zewnętrznych nadal działała jako czynnik ograniczający wyniki całej gospodarki sektora prywatnego. Wśród doniesień o spadku sprzedaży do Chin, Włoch i Turcji, producenci odnotowali największy miesięczny spadek nowych zamówień eksportowych od prawie sześciu lat, podczas gdy dostawcy usług odnotowali również spadek popytu ze strony klientów zagranicznych. – komentował Phil Smith, główny ekonomista w IHS Markit.

Euro coraz tańsze

Spoglądając na notowania pary walutowej EURGBP zauważymy, że w skutek najnowszych doniesień o tym, że przedstawiciele Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii osiągnęli porozumienie co do wstępnej treści umowy dotyczącej wspólnego funkcjonowania w środowisku po Brexicie obserwowaliśmy dynamiczną aprecjację funta szterlinga. Fakt ten sprawił, że błyskawicznie kurs osunął się poniżej lokalnego wsparcia w okolicy 0.8875. W dniu dzisiejszym doszło do re-testu tej strefy a powyższa publikacja przyczyniła się do jej odrzucenia. Jeżeli zatem w najbliższym czasie spadki będą kontynuowane, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 0.8770.

Do handlu na parach walutowych z EUR polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Notowania pary walutowej EURGBP
EURGBP H4

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPiątkowe kursy walut – dolar, euro, funt i frank, 23 listopada 2018 r.
Następny artykułGuten Morgen DAX 23.11.2018 – rzut oka na indeksy w końcówce tygodnia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here