Naga MarketsPunktualnie o 14:00 poznaliśmy najnowsze dane dotyczące zmiany w poziomie niemieckiej inflacji konsumenckiej. Mimo i tak lepszych prognoz na poziomie 0,6% względem poprzedniego odczytu 0,1%, wskaźnik CPI za grudzień wyniósł aż 0,7% co okazało się najlepszym odczytem od kwietnia 2016 roku.


Jak informuje niemieckie Destatis w grudniu 2016 roku indeks cen konsumpcyjnych wzrósł o 0,7% w porównaniu do miesiąca poprzedniego. Na podstawie dotychczas zebranych danych biuro informuje, że poziom cen w Niemczech najprawdopodobniej wzrośnie o 1,7% w stosunku do odpowiadającego miesiąca rok temu.

Biuro opublikowało również tabelę załączoną poniżej, która w przejrzysty sposób prezentuje zmianę w indeksie cen poszczególnych typów dóbr:

źródło: www.destatis.de
źródło: www.destatis.de

Wskaźnik CPI liczony na potrzeby Unii Europejskiej (zharmonizowany indeks cen) szacunkowo wzrósł w grudniu o 1,7% w stosunku rok do roku. Ostateczne wyniki CPI oraz HICP  za grudzień 2016r. zostaną opublikowane 18 stycznia 2017 roku.

EURUSD bez większych zmian

Mimo tak optymistycznych danych eurodolar nie zareagował wzrostami. Kilka minut publikacji rynek ponownie przetestował lokalne wsparcie gdzie pojawiła się reakcja popytowa.

EURUSD M1
EURUSD M1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDeutsche Bank: spada liczba krótkich pozycji na EUR
Następny artykułBank of New York Mellon łapie zadyszkę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here