Naga MarketsPunktualnie o 14:00 poznaliśmy najnowsze dane dotyczące zmiany w poziomie niemieckiej inflacji konsumenckiej. Zgodnie z prognozami analityków, wstępny odczyt inflacji konsumenckiej CPI uplasował się w grudniu na poziomie 0,3%.


Jak informuje niemieckie Destatis w grudniu 2017 roku indeks cen konsumpcyjnych wzrósł o 0,6% w porównaniu do miesiąca poprzedniego. Na podstawie dotychczas zebranych danych biuro informuje, że poziom cen w Niemczech najprawdopodobniej wzrośnie o 1,7% w stosunku do odpowiadającego miesiąca rok temu co jest odczytem lepszym od prognoz na zakładających wzrost jedynie o 1,5%.Biuro opublikowało również tabelę załączoną poniżej, która w przejrzysty sposób prezentuje zmianę w indeksie cen poszczególnych typów dóbr:

źródło: www.destatis.de

Wskaźnik CPI liczony na potrzeby Unii Europejskiej (zharmonizowany indeks cen) szacunkowo wzrósł w listopadzie o 1,6% w stosunku rok do roku. W porównaniu z listopadem 2017 roku oczekuje się natomiast wzrostu o 0,8%.

Wszystkie z powyższych danych, zbiorczo przedstawia poniższa tabela:

Źródło: investing.com

Ostateczne wyniki CPI oraz HICP za listopad 2017r. zostaną opublikowane 16 stycznia 2018 roku.

Mimo dobrych rezultatów, publikacja ta nie wywołała zwiększonej zmienności na parach walutowych z euro. Spoglądając na notowania EURUSD zauważymy, że już nad ranem kurs pokonał listopadowe maksima. Jeżeli obecna tendencja będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się więc ponownego przetestowania okolic poziomu 1.2070.

EURUSD H4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCzy to koniec tegorocznej szarży akcji Alior Banku?
Następny artykułFacebook padł ofiarą wirusa kopiącego kryptowaluty
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here