Naga MarketsZgodnie z najnowszymi szacunkami niemieckiego instytutu IFO, wskaźnik klimatu biznesowego za naszą zachodnią granicą notował rekordowe wzrosty do poziomu 115,10, pokonując zarówno prognozy analityków (114,50), jak i majowe poziomu 114,60.


Oczekiwania gospodarcze niemieckich przedsiębiorców także notowały pozytywną zmianę (106,80 vs 106,50 poprzednio), podobnie jak ocena bieżącej sytuacji gospodarczej (124,10, poprzednio 123,30):

Historyczne ujęcie wskaźnika IFO. Źródło: ForexLive

W momencie publikacji notowania złota osuwały się o około 180 pipsów, jest to jednak najprawdopodobniej zbieg okoliczności niemający nic wspólnego z publikacją wskaźnika niemieckiego instytutu. Analitycy doszukują się tutaj raczej pozycjonowania przed publikacją amerykańskiego PKB w środku tygodnia:

Złoto M5

Na parach bezpośrednio powiązanych z EUR w samym momencie publikacji nie obserwowano poważniejszych ruchów. Eurodolar powraca jednak pod pułap 1.1200 i dynamicznie osuwa się od maksimów sesyjnych powracając w okolice rozrysowanych w trakcie europejskiego poranka dołków:

EUR/USD H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here