Naga Marketsniemiecka flaga na tle niebaW odpowiedzi na prośbę parlamentarzystów w Bundestagu, główny organ wykonawczy niemieckiego rządu ujawnił, że krajowa strategia blockchain ma zostać wprowadzona najpóźniej do połowy 2019 roku. W chwili obecnej Ministerstwo Finansów oraz Ministerstwo Gospodarki i Energetyki przygotowują strategię, oczekując, że inne ministerstwa wniosą swój wkład w tym zakresie w późniejszym terminie.


W dokumencie zauważono, że piaskownice fintech są już obecne w pięciu państwach członkowskich Unii Europejskiej: Dani, Litwie, Holandii, Polsce i Wielkiej Brytanii.

Rząd niemiecki prowadzi już konsultacje z firmami i grupami branżowymi, które mogą stać się interesariuszami w rozwoju łańcucha dostaw w Niemczech. Wspomina się nawet, że niektóre organizacje zostały zaproszone do przedstawienia rekomendacji.

Niewiadomo jednak, czy powstanie strategii blockchain przyczyni się także do uregulowania tego sektora u naszego zachodniego sąsiada. Obecnie poszukiwane są konkretne rozwiązania i sposoby wdrożenia technologii blockchain.

Niemiecka giełda uruchomiła platformę do handlu kryptowalutami

Warto także przypomnieć, że już miesiąc temu, druga co do wielkości niemiecka giełda papierów wartościowych w Niemczech i dziewiąta pod względem wielkości w Europie, Boerse Stuttgart Group, oficjalnie uruchomiła aplikację do handlu kryptowalutami o nazwie Bison. Platforma umożliwia bezpłatny handel Bitcoinem (BTC), Ethereum (ETH), Litecoinem (LTC) i Ripple (XRP).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułBitcoin osiągnie dno w tym roku. Potem nadejdą wzrosty – uważa Fred Wilson
Następny artykułStrategie Quant tracą w 2018 roku! Koniec dobrej passy jednej z pewniejszych strategii na Wall Street
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here