Naga MarketsDeutcheBankBrytyjski regulator rynków finansowych Financial Conduct Authority (FCA) ma ostatnio pełne ręce roboty. Ostatnio informowaliśmy Was o rekordowej karze nałożonej na RBS – pod koniec minionego tygodnia milionowa grzywna została wlepiona natomiast angielskiemu oddziałowi Deutsche Banku!

Zobacz również: Brytyjski potentat bankowy musi zapłacić 14,5 miliona funtów kary!

Te artykuły również Cię zainteresują
Suma, o której mowa to dokładnie 4 718 800 funtów. Powodem nałożenia kary finansowej jest nieprawidłowe raportowanie przeprowadzanych transakcji w okresie ponad pięciu lat – pomiędzy listopadem 2007 i kwietniem 2013. Zgodnie z raportem FCA, Deutsche nie spełnił wymaganych standardów w przypadku 29 411 494 transakcji na akcyjnych kontraktach CFD.

fca crop

Błędy raportowania, które dotyczyły wszystkich raportów z transakcji equity swap CFD we wspomnianym okresie, są traktowane przez FCA jako poważne wykroczenie. Z tego powodu transparentność i przejrzystość działań Deutsche Banku przez ponad 5 lat była zdecydowanie mniejsza. Jeżeli w tym czasie DB dopuściłby się nielegalnych praktyk, brytyjski regulator mógłby w ogóle o tym nie wiedzieć.

Tracey McDermott – dyrektor FC ds. przestępstw finansowych – powiedział:

„Efektywne monitorowanie i kontrola licencjonowanych przez nas podmiotów jest niezwykle istotna dla zachowania integralności rynku. Deutsche to jeden z najważniejszych graczy świata finansowego, odpowiedzialny za raportowanie milionów transakcji w każdym roku. Wielokrotnie przypominaliśmy o znaczeniu i istotności raportowania – dlatego w przypadku DB nie przyjmowaliśmy żadnych wytłumaczeń.”

FCA jest coraz mocniej zaniepokojone, gdyż w ostatnim czasie poświeciło wiele uwagi na dokładne naświetlenie technik generowania, sprawdzania i udostępniania raportów. Duża grupa podmiotów – również tych największych – cały czas posiada jednak sporo braki w tym zakresie.

Za forexmagnates.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here