Naga MarketsOlaf Scholz - Niemiecki minister finansów Niemiecki minister finansów, Olaf Scholz uważa, że organy regulacyjne muszą zadbać o to, by waluty kryptograficzne, takie jak Libra Facebooka, nie zagrażały stabilności finansowej i prywatności konsumentów. Jego zdaniem prywatne podmioty nie powinny zajmować się emisją walut ani środków pieniężnych.


Libra w ogniu krytyki

Wczoraj odbyło się posiedzenie senackiej komisji bankowej w sprawie planów Facebooka co do rozwoju projektu kryptowalutowego Libra. Tuż po jego zakończeniu media powiązane z cyfrowymi walutami informowały, że „Bitcoin został zgrillowany” przez polityków. W reakcji na negatywne komentarze po godzinie 18:30 na rynku pojawiły się silne zlecenia sprzedaży, które zepchnęły notowania poniżej 10 tysięcy dolarów, wywołując ostatecznie jednodniowy spadek o ponad 13%.

Prywatne przedsiębiorstwa nie powinny emitować własnych walut

Krypto-entuzjastą nie jest także niemiecki minister finansów. Jeszcze przed spotkaniem G7 we Francji, które odbędzie się w tym tygodniu przyznał on bowiem, że emisja waluty nie należy do prywatnego przedsiębiorstwa, ponieważ jest to kluczowy element suwerenności państwowej. Euro jest i pozostaje jedynym prawnym środkiem płatniczym w strefie euro.

W praktyce okazuje się jednak, że mimo licznych kontrowersji, projekt Liba nie zamierza iśc na walkę z regulatorami. Facebook zapowiedział bowiem, że nie podejmie dalszych działań, dopóki nie zostaną rozwiązane problemy natury regulacyjnej. Ponadto, stowarzyszenie Libra, które będzie miało siedzibę w Genewie, jest w trakcie wstępnych rozmów ze szwajcarskim organem nadzoru rynków finansowych na temat ram regulacyjnych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRynki finansowe w Polsce – WIG20 wygląda marnie
Następny artykułByki powracają na USD. Kurs dolara umacnia się przed Fed
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here