Naga MarketsNiemiecki minister finansów na ostatnim szczycie w Szanghaju. |źródło: www.reuters.com
Niemiecki minister finansów na ostatnim szczycie w Szanghaju. |źródło: www.reuters.com

Kolejny raz na łamach naszego portalu poruszana jest kwestia Brexitu – wyjścia Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej. Nad takim scenariuszem głosować będą obywatele Wysp już 23 czerwca bieżącego roku, a mając na uwadze dopiero rozpoczynający się marzec możemy podejrzewać, że temat Brexitu będzie jeszcze wielokrotnie powracał. Swoją opinią na temat ewentualnego opuszczenia Unii przez Londyn podzielił się niemiecki minister finansów, Wolfgang Schaeuble. W wywiadzie udzielonym telewizji BBC jasno stwierdza: to będzie katastrofa.


Jeśli Wielka Brytania opuści Unię, to będzie katastrofa. Zarówno dla Zjednoczonej Europy jak i dla Londynu. Nie popełnimy jednak gospodarczego samobójstwa z tego powodu – podsumowuje rozmowę Schauble.

Te artykuły również Cię zainteresują
Niemiecki minister finansów, jedna z ważniejszych postaci na europejskiej scenie politycznej z racji obejmowanego stanowiska, w rozmowie z dziennikarzami BBC krytycznie wypowiada się na temat ewentualnego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii.

To byłby spory cios dla Europy. Za decyzją o separacji Kontynentu od, nie bójmy się przyznać, jego centrum finansowego jakim jest Londyn, szłyby miesiące, jeśli nie lata ciężkich negocjacji na nowo regulujących wzajemne stosunki. Opuszczenie Unii przez Wielką Brytanię niesie za sobą również ryzyko niepewności wśród inwestorów. Ta niepewność byłaby trucizną zarówno dla finansów Unii Europejskiej, dla Wielkiej Brytanii jak i dla całego świata – tłumaczy dziennikarzom minister.

Na pytanie o nową rolę Wielkiej Brytanii podobną do tej, jaką tworzy Norwegia, która wprowadza wolność przepływu osób, dóbr i kapitału, a także dopłaca do wspólnej europejskiej kasy, wspierając tym samym jednolity rynek nie mając jednocześnie głosu w Parlamencie Europejskim Schaeuble przecząco kiwa głową.

Nie wyobrażam sobie aby Brytyjczycy chcieli usilnie utrzymywać jednolity rynek nie mając na niego żadnego wpływu – tłumaczy. Dziennikarze BBC zapytali o możliwość wskoczenia młodej rozwijającej się gospodarki tureckiej na miejsce, możliwie ustępujących Brytyjczyków. Schaeuble nie był przychylny również temu pomysłowi: Niemiecki rząd ma wątpliwości, czy aby na pewno Turcja była gotowa do wstąpienia w szeregi państw europejskich. To kwestia na nadchodzące lata i nie powinna nas martwić w kolejnych miesiącach.

Najnowsze sondaże zebrane przez agencję YouGov wskazują, że od czterech tygodni większość Brytyjczyków opowiada się za pozostaniem w strukturach unijnych. 37% mieszkańców Wysp popiera Brexit.

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUSD/PLN – ubiegłotygodniowa przecena sprowadziła kurs do linii trendu
Następny artykułSpadkowy pin bar na EUR/GBP
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here