Naga MarketsNiedźwiedź z FrankfurtuNiemiecki DAX kończy dzisiejszą sesję minimach. Ostatecznie poniedziałek zamyka się na 0,6% minusie. Co ciekawe w Polsce WIG20 zamknął się na plusie. Dziś indeks wzrósł blisko 1%. W dalszej części sesji to sytuacja w Stanach Zjednoczonych powinna nadać kierunek, jednak dziś nie należy się już spodziewać większej zmienności, w późniejszych godzinach nie poznamy żadnych istotnych danych makroekonomicznych.


Zobacz także: Kurs euro będzie spadał, dziś cena EUR do PLN wynosi 4,2516. EUR/PLN wkrótce po 4,2450

Niemiecki indeks giełdowy DAX z perspektywą na spadki

Jeżeli chodzi o sytuację techniczną, pojawiły się pierwsze oznaki podażowe. W ubiegłym tygodniu, pomimo wzrostów, nie doszło do wybicie tegorocznych szczytów, zabrakło zaledwie 40 punktów. Patrząc na interwał H4 możliwa jest głębsza korekta spadkowa. Kluczowym wsparciem jest strefa rozciągająca się przy poziomie 12 200 pkt. Oczywiście dopóki znajdujemy się powyżej, obowiązuje tendencja wzrostowa, niemniej jeśli poziom zostanie pokonany, spadki mogą przyspieszyć. Wtedy też celem dla strony podażowej będzie zejście do poziomu 12 000 pkt, gdzie w ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować wyraźną reakcję popytową.

Notowania Dax 24 czerwca

Strefa przy 12 200 kluczowym wsparciem

Na niższym przedziale czasowym – H1, cena utrzymuje się poniżej lokalnej strefy oporowej, co przemawia za dalsza korektą spadkową. Ruch w kierunku strefy wsparcia jest więc bardzo prawdopodobny. Nawet jeżeli ma wygenerować się następny impuls wzrostowy, to dobrze by było, aby wsparcie zostało przetestowane. Uważam, że poziom 12 200 powinien odebrać kluczową rolę w najbliższych dniach. Odbicie się od niego, lub jego zanegowanie może nadać kierunek na najbliższe sesje. Dziś rynek jest już zależny od USA, dlatego warto przyglądać się sytuacji na amerykańskich indeksach. Jak na razie konsolidują one na niewielkim minusie, czekamy na rozwój sytuacji.

Notowania Dax 24 czerwcatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here