Naga Marketsniemiecka flaga na tle niebaW ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować silne spadki na niemieckim Daxie. Podaż pojawiła się w miejscu, o którym dawno wspominaliśmy na porannych przeglądach, razem z Maksymilianem. W ubiegłym tygodniu DAX stracił 2,75%, a jak wskazuje rynek kontraktów, dziś rynek otworzy się luką spadkową.


Niemiecki indeks giełdowy wróci do trendu spadkowego?

Patrząc na bardzo szeroki interwał czasowy – W1, odbicie w tym miejscu może doprowadzić do kolejnej fali wyprzedaży. Tak naprawdę ruch wzrosty w, jaki obserwowaliśmy od początku roku, jest na razie jedynie korektą w fali spadkowej trwającej od czerwca 2018 roku. Strefa przy poziomie 11 730 stanowi kluczowy opór, dopiero jego wybicie zmieni układ sił na Dax.

Indeks giełowy DAX

Kluczowe wsparcie na interwale D1

Schodząc na niższy przedział czasowy – D1, możemy zauważyć, że aktualna fala spadkowa jest niemal identyczna, jak ta z początku lutego. Poziom 11 320 może stanowić w tej chwili wsparcie. Jeżeli dziś pojawiłby się kupujący, to niewykluczony jest nawet ponowny test strefy oporowej z interwału W1. W tej chwili nie widać jeszcze żadnych sygnałów popytowych, niemniej znajdujemy się w istotnym miejscu, gdzie może pojawić się reakcja. Jeżeli jednak poziom zostanie bez problemu wybity, to potwierdzi to scenariusz z interwału W1, czyli dalsze spadki.

Indeks giełowy DAXConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here