Naga Marketsniemiecka flaga na tle niebaWczorajsza sesja na niemieckim Daxie dostarczyła wielu emocji. Dzień rozpoczął się od spadków, następnie po godzinie 12 kupujący przejęli kontrolę i indeks wyszedł na nowe intraday maksima. Radość nie trwała jednak długo, zaraz po godzinie 15:00 Dax zaczął dynamicznie spadać (ponad 120 punktów), i ponownie znaleźliśmy się na minimach sesyjnych. Rynek nie zdołał wybić poziomów z godziny 11:00, co przełożyło się na kolejne odbicie w górę. Być może dla swing traderów nie są to dobre warunki do handlu, jednak traderzy intraday mają pole do popisu.


Kluczowy opór broniony, większych spadków jednak nie widać

Wczorajsza duża zmienność pokazuje, że inwestorzy nie są zdecydowani co do dalszego kierunku. Zarówno ruchy w górę, jak i w dół odbywały się na dużej dynamice, przez co ciężko stwierdzić, która ze stron ma w tej chwili przewagę.Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Dax miał wyraźny problem z pokonaniem kluczowej bariery oporowej i w średnim terminie niewykluczone są jeszcze spadki. Wzrosty powinny się pojawić po pokonaniu strefy oporowej przy 11 800 pkt.

Indeks giełdowy DAX

Lokalna tendencja wzrostowa broniona, 11300 kluczowym wsparciem

Jeżeli chodzi o interwał H4, to cena zareagowała na ważne wsparcie. Mowa tutaj o wzrostowym układzie 1:1, o którym również wspominałem w ostatniej analizie. Niewykluczony jest scenariusz poruszania się indeksu pomiędzy poziomem 11 300, a wspomnianym 11 750. Dopiero wybicie któregoś z tych poziomów powinno określić kierunek w średnim terminie. Na tę chwilę nie widzę przewagi kupujących ani sprzedających, trzeba poczekać na rozjaśnienie sytuacji.

Indeks giełdowy DAXConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here