Naga MarketsPiątkowa sesja była kontynuacją konsolidacji wewnątrz prostokąta, w której DAX przebywa od 19 maja. Jeszcze przed piątkową sesją opublikowane zostały dane dotyczące PKB Niemiec i były one zgodne z prognozami ale sporo niższe w stosunku do poprzednich odczytów. Zaskoczeniem była słaba postawa DAX’a po godzinie 14:30 kiedy to nagle drastycznie w dół poleciała para EURUSD. Ostatecznie sesja zakończyła się dosyć neutralnie DAX -0,42% (11815pkt), MDAX -0,25% (20915pkt), SDAX +0,18% (8878pkt), TECDAX -0,31% (1731pkt).

Niemiecki indeks wygląda na gotowy do kontynuacji głównego trendu wzrostowego, ale nie wykluczone jest również również szybkie zejście indeksu w dół podobne do tego z 15 stycznia (kiedy Szwajcaria zrezygnowała z utrzymywania sztywnego kursu swojej waluty do euro). Umożliwiło by to wypełnienie się formacji spadkowego motyla (przedstawiłem ją w środowej analizie), a przy okazji wyrzucenie z rynku byków, którzy przedwcześnie otworzyli pozycje długie.

Formacja prostokąta ma kilka cech charakterystycznych m.in. wyjście z niej górą powinno być podparte zwiększonym wolumenem, a po wybiciu w dół lub w górę powinien nastąpić ruch powrotny na którym najlepiej jest zawrzeć transakcję zgodną z wybiciem.

Wykres kontraktów na DAX dla interwału 1H.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału 1H.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here