Naga Markets webinar


Piątkowa sesja była kontynuacją konsolidacji wewnątrz prostokąta, w której DAX przebywa od 19 maja. Jeszcze przed piątkową sesją opublikowane zostały dane dotyczące PKB Niemiec i były one zgodne z prognozami ale sporo niższe w stosunku do poprzednich odczytów. Zaskoczeniem była słaba postawa DAX’a po godzinie 14:30 kiedy to nagle drastycznie w dół poleciała para EURUSD. Ostatecznie sesja zakończyła się dosyć neutralnie DAX -0,42% (11815pkt), MDAX -0,25% (20915pkt), SDAX +0,18% (8878pkt), TECDAX -0,31% (1731pkt).

Niemiecki indeks wygląda na gotowy do kontynuacji głównego trendu wzrostowego, ale nie wykluczone jest również również szybkie zejście indeksu w dół podobne do tego z 15 stycznia (kiedy Szwajcaria zrezygnowała z utrzymywania sztywnego kursu swojej waluty do euro). Umożliwiło by to wypełnienie się formacji spadkowego motyla (przedstawiłem ją w środowej analizie), a przy okazji wyrzucenie z rynku byków, którzy przedwcześnie otworzyli pozycje długie.

Formacja prostokąta ma kilka cech charakterystycznych m.in. wyjście z niej górą powinno być podparte zwiększonym wolumenem, a po wybiciu w dół lub w górę powinien nastąpić ruch powrotny na którym najlepiej jest zawrzeć transakcję zgodną z wybiciem.

Wykres kontraktów na DAX dla interwału 1H.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału 1H.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here