Naga MarketsKostki z napisem DAXNiemiecki indeks po raz kolejny zawitał na oporze 12400pkt. Widząc reakcje z tego tygodnia na tą cenę można dojść do wniosku, że podaż ma się dobrze w tej strefie. Może to wynikać z próby utworzenia formacji RGR. Oczywiście jest dużo za wcześnie aby podejmować tego typu interpretacje wykresu dziennego. Wynika to z zasad narzuconych na układ głowy z ramionami. Podstawą decyzji jest linia szyi, która jest spadkowo ukośna. Tym samym jej przełamanie da dopiero sygnał sprzedaży. Prawdopodobnie mogłoby to mieć miejsce w okolicach 11000 punktów.

W pierwszej kolejności należy pamiętać o aktualnym sentymencie do tego instrumentu. Od dołka z połowy sierpnia jest on wzrostowy, co każe założyć, że opory są tylko chwilowymi przystankami w dalszym umocnieniu tego indeksu. Nie można więc wykluczyć, że tego tygodniowe spadki zostały zakończone i poziom 12400pkt zostanie pokonany . Wówczas kolejnym przystankiem może być wartość 12600pkt.

Na ważne wsparcie wyrosła cena 12200pkt. Ma ona swoje korzenie w czerwcowo-lipcowych dołkach. Dodatkowo środkowa linia ze wskaźnika Bollingera , zwykle potwierdzająca trend, wkrótce dotrze do tej wartości co podnosi wiarygodność tego wsparcia. Można więc przyjąć, że najdalej oddalonym punktem uwiarygadniającym dalszy sens wzrostów będzie owa żółta strefa. Jej przełamanie zbliży DE30 do realizacji scenariusza opisanego w pierwszym akapicie czyli odwrót poparty RGR.

DE30 Daily
DE30 Daily


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzwartkowy przegląd rynków – OECD obniżyła prognozy wzrostu gospodarczego
Następny artykułKurs dolara słabnie, ale w ograniczonym stopniu – bilans dnia
Ekspert departamentu rynków nieregulowanych w domu maklerskim mBanku. Od 2005 r. prowadzi i organizuje szkolenia. Rynkami finansowymi zajmuje się od 1998 r., specjalizując się w Analizie Technicznej - jako teoretyk i praktyk inwestuje swoje oszczędności. Uczestnik licznych szkoleń i kursów w tym z Robertem Minerem. Założyciel i prezes Stowarzyszenia Analityków Technicznych - współpracuje ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych (Wall Street, Profesjonalny Inwestor, Akademia Tworzenia Kapitału), Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego i uczelniami wyższymi. Prywatnie mąż, tata i pasjonat rynków finansowych oraz samochodów terenowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here