Naga MarketsGłówne indeksy giełdowe w Europie rozpoczęły  środową sesję wzrostem dzięki pozytywnym informacjom o szczepionce COVID-19. Przekłada się to bezpośrednio na ustanowienie historycznych maksimów na niemieckim DAX,  indeksie 30 największych spółek. Wzrosty widziane dotychczas tylko na indeksach w Stanach Zjednoczonych zawitały w końcu w Europie.

  • Niemiecki indeks DAX 30 osiąga nowy, rekordowy szczyt na poziomie 14,2 tys. pkt.
  • Środowa sesja rozpoczyna się bardzo pozytywnym akcentem dla indeksów
  • Dobre informacje o szczepionce COVID-19 popychają indeksy wyżej

DAX: Niemiecki indeks 30 największych spółek osiąga rekordowy poziom

Podczas dzisiejszej sesji główne indeksy giełdowe w Europie rozpoczęły ruchem wzrostowym dzięki pozytywnym informacjom o szczepionce COVID-19. Jak wynika z informacji podanych przez europejskie media – komisarz europejski Thierry Breton powiedział, że blok zwiększa produkcję i oczekuje, że do końca 2021 roku wyprodukuje od dwóch do trzech milionów szczepionek.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Wczorajsze komentarze ze strony bankierów EBC wyraźnie wpływają na rynek. EBC wskazuje, że nie zamierza dłużej tolerować wyraźnego wzrostu rentowności. Co jest ważne, wzrost rentowności w strefie euro jest powiązany oczywiście z rosnącymi rentownościami w Stanach Zjednoczonych, a nie np. czynnikami inflacyjnymi na Starym Kontynencie. Komentarze ze strony EBC wskazują na możliwe dalsze czy większe luzowanie ze strony EBC czy nawet celowanie w pewne wielkości rentowności na rynku. DAX znalazł się na moment na historycznych szczytach, przebijając okolice 14179 punktów – komentują analitycy XTB.

Tymczasem indeks aktywności biznesowej Niemiec w sektorze usług PMI wyniósł 45,7 w lutym, co oznacza spadek o 1 punkt procentowy w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wynika z raportu IHS Markit opublikowanego w środę. Liczba ta oznacza najniższy poziom indeksu od maja 2020 roku.

wykres DAX H4 03.03.2021
DAX H4 03.03.2021

Niemiecki Composite Output Index, który bierze pod uwagę aktywność biznesową w sektorze wytwórczym wraz z usługami, zyskał 0,3 punktu indeksowego, osiągając poziom 51,1. Głównym powodem pięciomiesięcznego kurczenia się sektora, według raportu, były środki mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.

Otoczenie zatem sprzyja indeksowi, który generuje podejście do zakresu 14.200 punktów, czyli nowego, rekordowego szczytu. Dzień jednak jeszcze się nie skończył a wszystko wskazuje na to, że dalsze wzrosty indeksu mogą jeszcze pojawić się podczas sesji amerykańskiej.

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: blik — co to jest | notowania ropy naftowej | dax spekulant | dlaczego akcje pgnig spadają | euro kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here