Naga MarketsNiemiecki solarisBank z siedzibą w Berlinie otrzymał licencje niezbędne do oferowania kont bankowości korporacyjnej firmom z rynku Blockchain i kryptowalut działającym na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Firmy z tego obszaru będą mogły otworzyć specjalne “Konto Firmowe Blockchain”.


Typ konta dedykowanego firmom z rynku kryptowalut jest następstwem utworzenia wcześniej „solarisBank Blockchain Factory”, którego celem jest zapewnienie swoistego „mostu regulacyjnego i technologicznego” między technologią Blockchain a sektorem bankowym. Kolejnym produktem z rodziny solarisBank, który został wprowadzony na rynek, jest specjalne konto depozytowe.

Już teraz firma solarisBank nawiązała współpracę z VPE Bank, co umożliwi handel kryptowalutami na poziomie instytucjonalnym. Trwają również prace nad kolejnymi usługami m.in. oferowania bankowości cyfrowej oraz kart debetowych firmom z rynku Blockchain.

Nowa oferta solariBank jest jednak ograniczona do firm, które są zarejestrowane na obszarze Europejskiego Obszaru Gospodarczego, obejmującego państwa Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (z wyłączeniem Szwajcarii).

Zalety nowych usług

Nowe usługi mają poprawić bezpieczeństwo i wygodę klientów z interesującego nas rynku.  “Te konta znacznie zmniejszają ryzyko dla klientów końcowych i sprawiają, że handel i posiadanie kryptowalut jest nie tylko wygodniejsze, ale także bezpieczniejsze “- napisał na blogu Peter Grosskopf, będący głównym technologiem banku.

Co na to reszta Europy?

Mimo pozorów nie jest to pierwsza tego typu usługa w Europie. Bank Frick z Liechtensteinu prowadzi od pewnego czasu interesy z firmami z branży kryptowalut. Także w ubiegłym miesiącu Hypothekarbank Lenzburg stał się pierwszym szwajcarskim bankiem oferującym korporacyjne konta firmom z tego obszaru nowoczesnej gospodarki. Celem Szwajcarii jest ułatwienie dostępu firmom z rynku sieci bloków do bankowości.

Pomimo poprawy sytuacji w Europie nadal nie jest łatwo otworzyć konto dla firmy zajmującej się cyfrowymi walutami, problemy w tym zakresie nadal występują. Duży problem nadal można zaobserwować zwłaszcza w… Polsce. Skłoniło to nawet Polskie Stowarzyszenie Bitcoin do zgłoszenia problemów krajowych firm kryptowalutowych z bankami do UOKiK.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here