Naga MarketsNiemiecki Commerzbank i producent stali Thyssenkrupp dokonali transakcji na rynku walutowym o wartości pół miliona euro, wykorzystując do tego celu technologię blockchain, tak wynika z doniesień niemieckiego oddziału Cointelegraph z 24 maja. Co ciekawe, transakcja została wykonana na parze EURPLN.

Transakcja na EURPLN o wartości 500 000 € została zainicjowana przez Thyssenkrupp w środę na platformie FX Live Trader należącej do Commerzbank. Została zatwierdzona bezpośrednio przez firmę Corda, zajmującą się Distributed Ledger Technology (DLT). Wykorzystanie technologii blockchain pozwala na obniżenie kosztów transakcyjnych oraz zabezpieczenie danych przez jednorodną sieć i odporny na oszustwa system transakcyjny.

Banki oraz instytucje finansowe na całym świecie zaczynają dostrzegać zalety korzystania z blockchain. Pod koniec kwietnia hiszpański bank BBVA został pierwszym globalnym bankiem w historii, który udzielił kredytu z wykorzystaniem tej technologii. Z oświadczenia wydanego przez instytucję wynika, że proces udzielenia pożyczki skrócił się w ten sposób z „kilku dni do kilku godzin”.

W tym tygodniu duża transakcja została wykonana również w Azji. Tajski bank Krungsri (polecam, najniższe transakcje przy wypłacie środków – przyp. autor) dokonał pierwszych płatności z wykorzystaniem blockchain, adresatami byli japońskie Mitsubishi i singapurski Standard Chartered Singapore Bank.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here