Naga MarketsNiemiecka spółka konopna stawia na bitcoina. SynBiotic chce być jak Tesla
Elon Musk, prezes Tesli

Akcje niemieckiej spółki powiązanej z przemysłem konopnym, SynBiotic, rosną w środę o ponad 5% w reakcji na informację, że podmiot chce zabezpieczać swój biznes przed ryzykiem spadku wartości euro nabywając bitcoiny (BTC). Tym samym jest to kolejna publicznie notowana spółka, która podobnie jak amerykańska Tesla postanowiła zainwestować część swojego kapitału w najstarszą kryptowalutę.

  • SynBiotic w związku z nadmiernym dodrukiem pieniądza w strefie euro i USA boi się nadmiernej dewaluacji swoich rezerw kapitałowych
  • Rozwiązaniem ma być inwestycja w BTC jako zabezpieczenie przed spadkiem kursu euro
  • SynBiotic SE koncentruje się w swojej działalności na syntetycznej produkcji kannabinoidów

Bitcoin zabezpieczy kapitał niemieckiej spółki przed deprecjacją euro

Gdy 8 lutego producent samochodów elektrycznych Tesla poinformował, że dokonał zakupu bitcoinów o wartości 1,5 mld dol. wszyscy zaczęli się zastanawiać, czy inne publicznie notowane spółki pójdą w ślady przedsiębiorstwa kierowanego przez Elona Muska. Co prawda giganci technologiczni z Wall Street jeszcze nie zdecydowali się na taki krok, o dywersyfikacji swojego kapitału poinformowała jednak niemiecka spółka z branży konopnej, SynBiotic.

Te artykuły również Cię zainteresują
W związku z nadmiernym wzrostem podaży pieniądza zarówno w strefie euro, jak i dolara amerykańskiego, istnieją uzasadnione obawy przed masową dewaluacją pieniądza fiat. Firma SynBiotic SE (XETRA; ISIN: DE000A2LQ777 / WKN: A2LQ77), zajmująca się konopiami indyjskimi, ma być pierwszą spółką giełdową w Niemczech, która zabezpieczy się przed dewaluacją euro za pomocą bitcoina. Dlatego też SynBiotic SE zaczął przenosić część swojej wolnej płynności do bitcoina – napisano we wtorkowym oświadczeniu spółki.

SynBiotic SE koncentruje się w szczególności na syntetycznej produkcji kannabinoidów, opracowywaniu leków, suplementów diety i produktów kosmetycznych. Realizuje również strategię strategię “kup i buduj”, aby stworzyć zdywersyfikowaną grupę firm w sektorze konopi indyjskich, która obejmuje alternatywną produkcję funkcjonalnie lepszych kannabinoidów i innych cząsteczek psychoaktywnych

Prezes spółki Lars Müller otwarcie przyznaje, że długoterminowo posiada większe zaufanie do bitcoina niż do euro oraz dolara. Waluty tradycyjne są bowiem narażone na dynamiczny wzrost podaży, co pokazał 2020 r. Jednocześnie sektor konopny posiada dobre doświadczenia z bitcoinem w przeszłości, co jego zdaniem warto wykorzystać.

– Nasza decyzja koncentrowała się mniej na wahaniach cen niż na ryzyku dewaluacji euro i dolara. Bitcoin jest dokładną antytezą tradycyjnych walut: jego wolumen jest ograniczony do 21 milionów jednostek. Ten limit jest stały i nienaruszalny, co z kolei gwarantuje zdecentralizowana organizacja kryptowaluty i odporna na manipulacje natura blockchain. Z tego powodu mamy większe długoterminowe zaufanie do bitcoina niż do euro lub dolarów, gdzie centralna instytucja, pod wpływem polityków, może niezmiernie zwiększyć podaż pieniądza. Ponadto, w szczególności sektor konopi ma bardzo pozytywne doświadczenia z bitcoinem jako prostym i cyfrowym środkiem płatniczym. Kilka filii SynBiotic już teraz akceptuje płatności w bitcoin oprócz płatności w euro – stwierdza Prezes SynBiotic SE, Lars Müller.

Akcje SynBiotic w górę po ogłoszeniu informacji. Źródło: Tradingview.com

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kur dolara | notowania giełdowe lotos | koszt dolara | sp500 | pgnig gielda |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here