Naga MarketsNiemieccy prokuratorzy skonfiskowali ponad 50 milionów euro (60 milionów dolarów) w bitcoinach oszustom. Jest tylko jeden problem: nie mogą odblokować środków, ponieważ nie mają haseł do portfeli.

  • Niemiecka prokuratura skonfiskowali ponad 50 milionów euro (60 milionów dolarów) w bitcoinach oszustom.
  • Władze nie posiadają jednak haseł do kluczy prywatnych i nie mają przez to dostępu do środków.

Bitcoiny w rękach prokuratorów

Przestępca, którym zajęła się prokuratura, został skazany na karę więzienia i od tego czasu odsiaduje wyrok. Nie chce podać hasła do kluczy prywatnych do adresów, na których przechowuje kryptowaluty, jakie przejął swoim ofiarom. Policja wielokrotnie próbowała złamać hasła, aby uzyskać dostęp do ponad 1700 bitcoinów. Bez skutku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zapytaliśmy go [przestępcę], ale nic nie powiedział – powiedział agencji Reuters prokurator Sebastian Murer i dodał, że mężczyzna może nic nie wiedzieć i stąd milczy.

Kara więzienia dla hakera

Oszust został skazany na ponad dwa lata więzienia za potajemne instalowanie oprogramowania na innych komputerach w celu wykorzystania ich mocy do wydobywania bitcoinów.

Kiedy trafił za kratki, jego portfel na bitcoiny był warta ułamek obecnej wartości. Cena bitcoina wzrosła w ciągu ostatniego roku, osiągając rekordowy poziom ponad 47 000 USD, co miało miejsce w ostatnich godzinach. Według strony Coindesk, w piątek 1 BTC kosztowało aż 37 577 USD.

Przestępcy nadal stanowią problem na rynku kryptowalut. I to mimo faktu, że liczne badania pokazują, że skala wykorzystania cyfrowych walut w nielegalnych działaniach spada.

Powyższe parokrotnie badała np. firma Chainanalysis. Nadal wynika, że przestępcy częściej sięgają po  gotówkę, a nie kryptowaluty, które pozostawiają po sobie ślad w blockchainie. Nie zmienia to tego, że zapewne wkrótce usłyszymy o kolejnych aferach dot. wykorzystania cyfrowych walut przez hakerów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here