Naga MarketsFederalny Urząd Statystyczny (Destatis) opublikował dziś raport dotyczący cen konsumpcyjnych w Niemczech. Jak wynika z raportu – w sierpniu ceny konsumpcyjne w Niemczech wzrosły o 2% w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. 


Ceny konsumpcyjne w Niemczech wzrosły o 2% w sierpniu w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku, według raportu Federalnego Urzędu Statystycznego opublikowanego tuż po godzinie 14:00. W ujęciu miesięcznym wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI) wzrósł o 0,1% w porównaniu z lipcem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wzrost wskaźnika wynikał głównie ze wzrostu cen energii, które w ujęciu rok do roku szacowane są na poziomie 6,9%. Zgodnie z informacją prasową – ceny żywności w Niemczech wzrosły o 2,5%, a usług o 1,4%. Zharmonizowany wskaźnik cen konsumpcyjnych (HICP) dla Niemiec w sierpniu wzrósł w ujęciu rocznym o 1,9 procent, podczas gdy w ujęciu miesięcznym nie zmienił się wcale.

Współczynnik inflacyjny dla Niemiec

Dodatkowo, w raporcie wyczytać możemy, iż w sierpniu inflacja w najludniejszych regionach Niemiec utrzymywała się powyżej stopy docelowej Europejskiego Banku Centralnego, co prawdopodobnie przekładać się będzie na stopniową likwidację ogromnego programu bodźców stymulujących gospodarkę Niemiecką.

Strefa euro również opublikuje w piątek wstępne sierpniowe dane dotyczące inflacji, które według sondaży Reutersa pozostaną na niezmienionym poziomie wynoszącym 2,1%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here