Naga MarketsFlaga Niemiec na tle budynkuNarastają obawy wokół niemieckiej gospodarki. Po okresie długiego okresu koniunktury, dalszy dynamiczny rozwój stoi według ekspertów pod znakiem zapytania, a niepokój wykorzystują w swoich postulatach populistyczne partie. Odkładając na bok emocje, jaki jest realny stan gospodarki naszego sąsiada?


Stangacja w czwartym kwartale

W najnowszym, comiesięcznym rapocie Bundesbanku zauważono nieznaczne sygnały, że zapaść w przemyśle może słabnąć, a krajowy popyt zaczyna wspierać gospodarkę.

Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

“Wzrost największej gospodarki Europy pozostanie słaby w czwartym kwartale, ale nie ma powodu, by obawiać się recesji i są oznaki, że perspektywy  sektora przemysłowego mogą się stabilizować” – czytamy w raporcie Bundesbanku.

Niemcy uciekły przed recesją w minionym kwartale, odnotowując wyższy niż zakładano wzrost – 0,1%, ale może to wskazywać raczej na stabilizację niż na odbicie, ponieważ nadal cierpią sektory nastawione na eksport.

Tempo wzrostu PKB w Niemczech. Źródło: tradingeconomics.com

Bundesbank podkreśla, że światowa wojna handlowa, spowolnienie w Chinach i zmiana nawyków konsumenckich popchnęły niemiecki przemysł w recesję, ale gospodarka krajowa pozostała nieoczekiwanie odporna.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here