Naga MarketsBisonJuż na początku sierpnia ub.r. informowaliśmy, że Boerse Stuttgart (SWB) – założona w 1860 roku, druga pod względem wielkości giełda papierów wartościowych w Niemczech i dziewiąta pod względem wielkości w Europie planuje stworzyć nową platformę do przeprowadzania Initial Coin Offering (ICO), wielostronnego obrotu kryptowalutami i bezpiecznego przechowywania zasobów cyfrowych.  Jej start przewidziano na pierwszą połowę 2019 roku. W dniu wczorajszym na jaw wyszła informwacja, że aplikacja do handlu kryptowalutami o nazwie Bison oficjalnie weszła już do użycia.


Według strony internetowej aplikacji, oprogramowanie zostało opracowane przez FinTech Sowa Labs – spółkę zależną Boerse Stuttgart Digital Ventures. Aplikacja została zaprojektowana, aby przełamać bariery, które zniechęciły wielu potencjalnych inwestorów. Celem twórców aplikacji jest ułatwienie dostępu do kryptowalut inwestorom przyzwyczajonym do korzystania z tradycyjnych rynków. Dzięki niej kupowanie i sprzedawanie kryptowalut ma stać się “proste, bezpieczne i niezawodne”.

“Bison jest pierwszą aplikacją do handlu kryptowalutami pochodzącą od dostawcy w Niemczech. Umożliwia bezpłatny handel Bitcoinem (BTC), Ethereum (ETH), Litecoinem (LTC) i Ripple (XRP). Użytkownicy mogą handlować od 6.00 do 24.00 (CET) od poniedziałku do niedzieli po cenach, które znajdują się w aplikacji. Bison zarabia pieniądze z różnicy między wyświetlanymi cenami kupna i sprzedaży” – komentuje Ulli Spankowski, CEO firmy Sowa Labs

Dzięki Blocknox – kolejnej spółce zależnej, która będzie pełnić rolę powiernika funduszy, użytkownicy nie muszą konfigurować portfeli kryptograficznych. Ponadto, Boerse Stuttgart współpracuje również z zewnętrznym partnerem bankowym, SolarisBank, który odpowiedzialny będzie za przetwarzanie płatności i przechowywanie depozytów gotówkowych klientów w euro.

W początkowym okresie aplikacja Bison dostępna będzie tylko w Niemczech, a jej usługi będą działać w godzinach od 6:00 do 12:00 CET. Jednak gigant giełdowy wyjaśnił, że planuje ostatecznie przedłużyć handel do 24 godzin dziennie. Dostęp dla mieszkańców innych krajów europejskich zostanie dodany do końca 2019 r., a według komunikatu prasowego w przyszłości planowane jest również wsparcie dla większej liczby kryptowalut.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro (EUR) osłabia się do złotówki (PLN). Kluczowe wsparcie pokonane
Następny artykułStrategia PSV: Jak wygląda kontynuacja swingu i czy zawsze jest to proste? Piątkowe poziomy na DAX
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here