Naga MarketsPierwszy, naprawdę ważny odczyt z Europy okazuje się być gorszy od prognoz ankietowanych analityków. Niemiecki indeks PMI dla sektora produkcyjnego zniżkuje w marcu po raz trzeci z kolei. Dzisiejszy odczyt jest najniższy od piętnastu miesięcy!


Marcowy wynik niemieckiego indeksu PMI notuje najniższe poziomy od końca 2016 roku – informuje Markit IHS.

Najnowsze wyliczenia wskaźnika uplasowały się na poziomie 58,2 punktu wobec prognoz na poziomie 58,4. Taki wynik niemieckiego PMI oznaczałby de facto brak zmiany w wartości wskaźnika w porównaniu z miesiącem poprzednim. 

Chociaż wskaźnik PMI dla przemysłu pozostaje na poziomie wyższym niż wynosi standard historyczny, trzecie następujące po sobie spowolnienie indeksu wskazuje na spowolnienie dynamiki wzrostu produkcji w niemieckich fabrykach. Zarówno wzrost jak i liczba zamówień maleje w 2018 roku, spychając poziomy PMI na coraz niższe poziomy. (…) Istnieją również przesłanki do stwierdzenia, że niemieccy producenci tracą na konkurencyjności pod względem cen. Utrzymujący się wysoki poziom kosztów doprowadził do podwyżek cen, a silne euro jedynie pogorszyło sytuację – komentuje Phil Smith, główny ekonomista IHS Markit.

Reakcja rynku

EURUSD po teście zniesienia 78,6 ostatniego impulsu spadkowego zaczyna korektę wtorkowych wzrostów. Wybicie ostatnich szczytów w rejonie 1,2335 zaneguje spadkowy scenariusz lecz w kilka minut po publikacji gorszych danych z niemieckiej gospodarki wiele wskazuje na scenariusz korekty. Zasięg ruchu sięga przynajmniej 1,2311 gdzie znajduje się pierwsze silne wsparcie na wykresie intraday:

EURUSD dzięki TradingView

Rozgrywaj dane jak zawodowiec. Sprawdź możliwości i zalety opcji waniliowych>>>tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz walutowy – strach na początku kwartału
Następny artykułEFIX: Komentarz tygodniowy dla EUR/USD
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here