Naga Marketsdanske-bank-logoDzisiejsze ataki terrorystyczne w Brukseli przyćmiły większość z przedpołudniowych publikacji makroekonomicznych. Niemniej jednak, zdaniem analityków Danske Bank, wypada omówić dotychczasowe oraz te planowane raporty. Co dotychczas się wydarzyło?


Najważniejszymi wydarzeniami dnia miały być raporty ZEW, Ifo oraz szacunki PMI, jednak ze względu na wyjątkową sytuację na kontynencie okazały się być jedynie dodatkiem do strachu obecnego na rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nie pomogły dobre wyniki niemieckiego wskaźnika nastrojów biznesowych wg Ifo. Zresztą, nie było tu również niesamowitego zaskoczenia – podana wartość jest nieznacznie wyższa od prognoz. Dobre wiadomości płyną również z strefy euro, w której pierwsze szacunki wskaźnika PMI za trzeci miesiąc roku wskazują na to, że Europa nadal utrzymuje dobre wyniki. Złą wiadomością (i na pewno nie jedyną w tym dniu) były natomiast wyniki ZEW, które wskazały na spadek nastrojów w głównej gospodarce Europy – Niemczech.

EUR/USD koryguje poranne spadki. Czy byki zdołają pokonać opór sprzedających?
EUR/USD koryguje poranne spadki. Czy byki zdołają pokonać opór sprzedających?

Wciąż czekamy na dane z gospodarki Stanów Zjednoczonych. Tam również poznamy szacunki PMI dla sektora przemysłu wg Markit. Po nieco lepszych cząstkowych wynikach w kraju, analitycy Danske spodziewają się wzrostu tego wskaźnika do poziomu 51,9. Również w przypadku indeksu Richmond powinniśmy oczekiwać wzrostów.

Żądny wiedzy na temat forex? Edukuj się z nami! Sprawdź najbliższe webinary…

Uważniej należy przyglądać się zaplanowanej na dziś przemowie Charlesa Evansa, członka FOMC. Szef oddziału Fed w Chicago będzie przemawiał na temat polityki monetarnej i warunków gospodarczych w City Club of Chicago. Choć analitycy banku przyznają, że nie żywią jakichkolwiek nadziei związanych z wypowiedzią Evansa, to ich zdaniem jest ona warta śledzenia.Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here