Naga Marketsniemiecka flaga na tle niebaO godzinie 9:30 poznaliśmy dane dotyczące aktywności w największej gospodarce Unii Europejskiej. Wstępne wyniki niemieckiego PMI zarówno dla usług jak i przemysłu za październik okazały się być gorsze od prognoz. Kurs euro testuje poziom 1,1160.

PMI dla przemysłu na bardzo niskim poziomie

Przemysłowy PMI w Niemczech pozostał nisko, na poziomie 41,9 w październiku. Stanowiło to niewielką poprawę w porównaniu z wrześniowym dołkiem przy 41,7, ponieważ nieznacznie spadło tempo osunięć produkcji fabrycznej i nowych zamówień. Jednak na indeksie ciążyły szybsze spadki zatrudnienia i zapasów zakupów, a także wyraźniejsza poprawa czasów dostaw.

EUR/USD przerywa rajd po odczytach PMI z Francji i wraca pod 1,1150, gdyż dane z Niemiec rozczarowują. Wskaźnik dla przemysłu wprawdzie wzrósł do 41,9 z 41,7, ale konsensus zakładał 42, a rynek liczył na więcej. W usługach sytuacja niespodziewanie pogorszyła się do 51,2, poprz. 51,4, prog. 52. Główny motor europejskiej gospodarki wciąż ma poważne problemy, z których nie może wyjść. Potencjalny optymizm rynkowy gaśnie” – komentuje Konrad Białas z TMS Brokers.

Wzrost sektora usług najsłabiej od 3 lat

Najnowsze dane pokazały, że wzrost działalności sektora usługowego zmniejszył się do skromnego tempa (51,2), które było najsłabsze od ponad trzech lat. Stał za tym stały spadek popytu w sektorze, przy czym napływ nowych usług osuwał się drugi miesiąc z rzędu i najszybciej od czerwca 2013 roku.

W październiku, po raz pierwszy od sześciu lat zatrudnienie w niemieckim sektorze prywatnym spadło, choć nieznacznie. Utrata miejsc pracy była w dużej mierze skoncentrowana na produkcji, gdzie liczba pracowników osuwała się w największym stopniu od prawie dziesięciu lat. Ponadto, odnotowano również spowolnienie tworzenia miejsc pracy w sektorze usług do 3,5-letniego minimum. Spadek ogólnego zatrudnienia w październiku był zgodny z oznakami zmniejszenia presji na zdolności produkcyjne i pogorszenia zaufania przedsiębiorstw do przyszłej działalności.

Kurs euro oddaje zyski

Notowana euro do dolara przed publikacją z Niemiec zyskiwały, a cena EURUSD dotarła nawet do oporu na 1,1160. Jednak sytuacja zmieniła się wraz z odczytem, kiedy wypracowane zyski zostały oddane, a cena znalazła się na nowych minimach sesji. Najbliższe wsparcie znajdziemy teraz w okolicach wczorajszego dołka przy 1,1105. Cena może natomiast reagować także na obszar przy 1,1130.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

wykres 30-minutowy EURUSD 24.10.2019 r.
wykres 30-minutowy EURUSD 24.10.2019 r.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here