Naga MarketsO godzinie 9:55, Destatis opublikował dane z niemieckiego rynku pracy, gdzie poznaliśmy zmianę oraz stopę bezrobocia w największej gospodarce Unii Europejskiej. Prognoza zakładała utrzymanie stopy bezrobocia na poziomie 5,0% oraz lekki wzrost liczby bezrobotnych. Kurs euro po publikacji znajduje się nad 1,11 USD.


Stopa bezrobocia w październiku 2019 roku plasowała się na poziomie 5,0%. Ekonomiści spodziewali się, że we wrześniu pozostanie na tym samym poziomie i tak też się stało. Jest to jeden z najniższych poziomów od czasu zjednoczenia Niemiec w 1990 roku.

Sezonowo wyrównana liczba bezrobotnych w Niemczech wzrosła o 6 tys. w ujęciu miesięcznym do 2,287 mln w październiku 2019 r. Spadek z września wynosił -10 tys., a konsensus rynkowy na październik zakładał wzrost o 2 tysiące.

niemcy bezrobocie
Zmiana bezrobocia w Niemczech

Kurs euro reaguje wzrostem na dane z Niemiec

Notowania pary walutowej EURUSD niemal wcale nie zareagowały na zgodne z oczekiwaniami dane. Kurs euro w środę o godzinie 10:00 oscyluje nad poziomem 1,11 i dopiero jego przebicie otworzyłoby drogę do niższych poziomów np. wczorajszego dołka 1,1073. Z drugiej strony jeśli wzrosty będą kontynuowane mogą się zatrzymać dopiero na poziomie 1,1160 (szczyt z 24 października).

Kurs EURUSD w środę na interwale jednogodzinnym źródło tradingview.com 30 10 19
Kurs EURUSD w środę na interwale jednogodzinnym źródło tradingview.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNowa aplikacja kradnie klucze prywatne z GitHub
Następny artykułWłaściciel WeChat tworzy międzynarodowe standardy dla faktur na blockchainie
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here