Naga MarketsZdaniem Petera Navarro Niemcy ‘wykorzystują Unię Europejską’. Komentarz doradcy prezydenta Trumpa posłał EUR w górę.

Peter Navaro, przewodniczący rady handlu Donalda Trumpa oskarżył rząd Niemiec o wykorzystywanie pozostałych krajów członkowskich Unii Europejskiej rażąco tanim euro. Efektem tej wypowiedzi był kilkudziesięciopipsowy skok wyceny EUR wobec pozostałych walut. 


Znany ze swojej niechęci do wspólnej europejskiej gospodarki i nazywający euro nową marką niemiecką Navaro stwierdził w rozmowie z dziennikarzami Financial Times, że wspólna europejska waluta przyczyniła się do znaczącej przewagi Niemiec w handlu zarówno z pozostałymi krajami Europy jak i Stanami Zjednoczonymi.

Doktor nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Kalifornijskim oraz autor kilku pozycji książkowych o roli chińskiej gospodarki w handlu światowym, Peter Navaro przekonywał dziennikarzy, że poprzednie gabinety nie zdołały udźwignąć roli jaką wypracowano jeszcze pod koniec XX wieku. Zdaniem obecnego doradcy Donalda Trumpa Ameryka mogła wypracować diametralnie lepsze warunki w handlu międzynarodowym.

Efekt tych kilku zdań były drastyczne wzrosty wyceny EUR w stosunku do większości walut G10. EUR/USD pokonało opór w rejonie 1,0740:

EUR/GBP wybiło krótkoterminowy trend spadkowy i obecnie konsoliduje około 60 pips powyżej dzisiejszego minimum:tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEURUSD – gwałtowne umocnienie euro po danych
Następny artykułKanadyjskie PKB pozytywnie zaskakuje. USD/CAD mocno w dół
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here