Naga Markets

Kurs euro (EUR/GBP) coraz niżej. Niemcy uniezależniają sie od eksportu  Kraje na całym świecie radzą sobie jak tylko mogą, by ograniczyć negatywny wpływ pandemii koronawirusa na gospodarkę. Niemcy skupiły się na uniezależnieniu się od eksportu wzmacniając krajowy popyt. Administracja kanclerz Angeli Merkel prognozuję, że krajowa produkcja nie spadnie w tym roku aż tak mocno jak szacowano w kwietniu br. Kurs euro traci dziś do funta około 0,3 proc.

  • Niemcy podnoszą prognozę dotycząca produkcji krajowej
  • Minister gospodarki Altmaier oczekuje ożywienia w kształcie litery V
  • Notowania EUR/GBP osuwają się w kierunku ważnego wsparcia

Najgorsze już za Niemcami?

Najnowsze prognozy administracji kanclerz Merkel wskazują, że w tym roku krajowa produkcja spadnie jedynie o 5,8 proc., a nie jak wcześniej szacowano, o 6,3 proc.Ten stosunkowo umiarkowany spadek to według niemieckiego ministra gospodarki Petera Altmaiera ważny znak wskazujący na ustabilizowanie krajowego popytu i w znacznym stopniu uniezależnienie się od globalnego rozwoju gospodarczego.

Na konferencji prasowej w Berlinie Altmaier powiedział:
– Patrzymy na nieoczekiwanie szybkie ożywienie w kształcie litery V.
Dodał też, że “najgorsze już minęło”.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Minister gospodarki Niemiec uważa ponadto, że globalna recesja będzie znacznie silniejsza niż podczas kryzysu finansowego z 2008 i 2009 roku. Prognoza wzrostu gospodarczego dla Niemiec na przyszły rok została zrewidowana do 4,4 proc, z 5,2 proc. poprzednio. Altmaier oświadczył, że poziomy sprzed kryzysu prawdopodobnie nie zostaną osiągnięte aż do 2022 roku.

Kurs euro (EUR/GBP) wyznacza nowy dołek

Notowania pary walutowej EUR/GBP na koniec ubiegłego tygodnia osunęły się pod wsparcie wokół 0,8940. Wczoraj obszar ten został skutecznie przetestowany w roli oporu. Podobnie dziś, nocą kurs euro wzrósł, od rana zniżkować do nowego dołka.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
EUR/GBP – wykres dzienny

Najbliższy cel dla spadków stanowi teraz strefa wsparcia w okolicach 0,8870. Notowania od czerwca ograniczane są przez ten obszar oraz opór przy 0,9140.

NED

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here