Naga MarketsDziś punktualnie o 11:00 poznaliśmy odczyt dla niemieckiej gospodarki, najważniejszej w strefie euro. Dane dotyczyły Indeksu ZEW dla strefy euro oraz dane dla Niemiec: Indeks ZEW bieżących warunków gospodarczych oraz nastrój ekonomiczny ZEW.


Indeks ZEW w czerwcu notuje spadek do poziomu 80,6 względem oczekiwań na poziomie 85,0 i odczytu z zeszłego miesiąca 87,4. To kontynuacja trendu spadkowego odczytu tego indeksu od początku tego roku, gdy osiągnął swój historyczny szczyt na poziomie 95,2.

Również spadek odnotowuje nastrój ekonomiczny ZEW w Niemczech. Bieżący odczyt (-16,1) to spadek względem zakładanego przez rynek (-14,6) oraz od poprzedniego (-8,2). To zarazem trzeci pod rząd negatywny odczyt tego wskaźnika.

Podobnie jak dla Niemiec, dane dla całej strefy są negatywne. Dzisiejsze wskazanie dla strefy euro Indeksu Zew (-12,6) jest gorsze niż oczekiwał rynek (0,1) oraz znacznie gorsze od poprzedniego odczytu (2,4). To również najsłabszy odczyt od prawie dwóch lat.

Czy niekorzystne dane zwiastują oddalanie oczekiwań co do wygaszania QE przez EBC, a co za tym idzie dalszą deprecjację euro? Na pewno dzisiejsze dane nie mają dużego wpływu, co zresztą można zaobserwować na wykresie EUR/USD, jednak mogą być wskazówką co do zbliżającej się konferencji europejskiego banku centralnego. Po publikacji dzisiejszych danych EUR/USD lekko się osłabił, jednak na chwilę obecną ruch ten został całkowicie zniesiony, a para walutowa zamierza forsować opór na okrągłym poziomie 1.1800.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUK: Dobra sytuacja na rynku pracy, spada średnie wynagrodzenie
Następny artykułO wykresach ani słowa: USD/JPY, AUD/USD, USD/CHF
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here