Naga Marketsvaroufakis_talkingNiemiecki parlament właśnie poparł nowy program ratunkowy dla Grecji. W głosowaniu 542 posłów opowiedziało się za przedłużeniem pomocy, 32 zagłosowało przeciw oraz 13 się wstrzymało. Angela Merkel wsparła wniosek o przedłużenie, ale wielu członków jej partii (Demokracja Chrześcijańska) wyrażała negatywne opinie na temat pomocy dla Greków.


Wynik głosowania wydaje się ciekawy, biorąc pod uwagę, że tuż przed głosowaniem przed Bundestagiem przemawiał niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble. Powiedział on, że nie można pozwolić Grecji szantażować państw strefy euro. Z drugiej strony wyraził obawy co do możliwości wyjścia Greków z kryzysu i powiedział, że decyzja o przedłużenie programu ratunkowego jest bardzo ciężka. W wywiadzie dla Die Welt Schaeuble mówił, że to problem całej Europy i należy wspólnie zastanowić się nad jego rozwiązaniem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzisiejsze głosowanie było najważniejszym krokiem do przedłużenia pomocy Grekom. Niemcy są wśród największych wierzycieli Grecji. Do tego Eurogrupa we wtorek udzieliła zielonego światła dla nowych ustaleń. Grecy obecnie starają się o opóźnienie spłaty długu o cztery miesiące, co ma pomóc wyjść z obecnego kryzysu. Pożyczki zaciągnięto między innymi u Europejskiego Banku Centralnego, Międzynarodowego Funduszu Monetarnego oraz kilku krajów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here