Naga Markets



Ważny odczyt z Europy okazuje się być niski lecz zgodny z prognozami ankietowanych analityków. Niemiecki indeks PMI dla sektora przemysłowego ukształtował się w czerwcu na 55,9 pkt. Dzisiejszy odczyt to jak się okazuje 18-miesięczny dołek.


Czerwcowy wynik niemieckiego indeksu PMI notuje najniższe poziomy od końca 2016 roku – informuje Markit IHS.  Wartość wskaźnika nie zmieniła się od poprzedniego miesiąca i była zgodna z oczekiwaniami analityków, w pierwszych minutach po danych index DAX grupujący największe spółki rośnie.

Nowe zamówienia w przemyśle wykazują najwolniejszy wzrost od dwóch lat a optymizm wśród niemieckich przedsiębiorców spadł do poziomów najniższych od trzech lat, producenci towarów patrzą na nadchodzący rok mało optymistycznie. Jedyny pozytywny aspekt jaki płynie z raportu Markit to tempo tworzenia nowych miejsc pracy które wzniosło się na 4-miesięczne maksima.

Reakcja rynku

Na rynku FOREX para EURUSD zniżkuje po danych do minimów sesyjnych przy 1.1630, natomiast giełdowy index DAX rośnie i próbuje powrócić do cen z piątku. Odbicie od minimów jest już dość pokaźne i wynosi niemal 100 pipsów – inwestorzy zatem pozytywnie ocenili brak dalszego spadku w sektorze przemysłu.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRon Paul: kryptowaluty mogą istnieć na równi ze standardem złota
Następny artykułStrategia DBB: silne jeny, słabe euro
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here