Naga MarketsO godzinie 8:00 poznaliśmy szacunkowe dane dotyczące wzrostu gospodarczego Niemiec oraz finalny odczyt inflacji konsumenckiej (CPI) z tego samego kraju. W przypadku PKB spodziewano się wzrostu w drugim kwartale zarówno w ujęciu miesięcznym jak i rocznym. Podobnie oczekiwania były odnośnie inflacji w stosunku m/m.

Wzrost PKB w ujęciu kwartalnym

Źródło: Destatis

Jak podał niemiecki Destatis, w drugim kwartale gospodarka urosła o 0,5% w relacji do kwartału poprzedniego. Prognoza, co prawda zakładał wzrost, jednak na poziomie 0,4%, a zatem oczekiwania rynkowe zostały przebite.

W stosunku rok do roku dane nie wyglądają już tak dobrze, nie udało się bowiem spełnić pokładanych nadziei na 2,5% wzrost. Obecny odczyt to jedynie 2,3%, jednak to i tak więcej niż w przypadku publikacji sprzed miesiąca (1,6%).

Inflacja konsumencka zgodnie z prognozami

W ujęciu miesięcznym inflacja CPI wzrosła o 0,3%, co było zgodne z oczekiwaniami rynkowymi. Jest to jednocześnie wynik lepszy od uzyskanego w odczycie sprzed miesiąca (0,1%).

Nieznaczny spadek, choć zgodny z prognozami widoczny jest w stosunku rok do roku, gdzie inflacja wzrosła o 2% wobec 2,1% poprzednio.

Nieznaczne umocnienie euro

Wspólna waluta zyskuje nieco w pierwszym kwadransie po publikacji danych. Wciąż jednak notowania przebywają w zakresie nocnej konsolidacji. Wybicie z górą powinno doprowadzić do testu wczorajszych maksimów. Od dołu z kolei kluczowe wsparcie wypada w okolicach ubiegłotygodniowych minimów 1.1365/70.

Handel na analizowanym instrumencie umożliwia broker XM, któremu zaufało już ponad milion klientów na całym świecie >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here