Naga MarketsBitcoinNasi zachodni sąsiedzi zostali pierwszym krajem, który opodatkuje Bitcoiny po uznaniu wirtualnego pieniądza za pełnoprawną walutę. Frank Shaeffler z Federalnego Ministerstwa Finansów w jednym z udzielonych wywiadów powiedział:

„Bitcoiny to realne jednostki rozliczeniowe i powinny być traktowane jako prywatne pieniądze. Każdy korzystający z tej nowej formy waluty musi więc zostać objęty zasadami opodatkowania tak jak w przypadku innych pełnoprawnych jednostek rozliczeniowych.”

Te artykuły również Cię zainteresują
Co możemy przez to rozumieć? Przede wszystkim to, że każdy korzystający z wirtualnej waluty na terenie Niemiec, będzie obecnie zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego w wysokości 25%.

Opodatkowanie można jednak w bardzo łatwy sposób ominąć. Zgodnie z dobrze znanym upodobaniem Niemców do oszczędzania, każdy gromadzący Bitcoiny na koncie oszczędnościowym nie będzie musiał płacić od nich podatku, jeżeli pozostaną na rachunku przez okres co najmniej 12 miesięcy.

Niemcy to nie pierwszy kraj, w którym Bitcoiny zostały uznane za pełnoprawną jednostkę rozliczeniową. Jakiś czas temu w Teksasie, sędzia federalny wydał wyrok stwierdzający, że Bitcoiny powinny być traktowane jako waluta – jego podejście nie zostało jednak przyjęte na najwyższych szczeblach legislacyjnych amerykańskiego rządu.

Na początku tego miesiąca, jeden z głównych organów regulacyjnych zajmujących się nowojorskimi bankami badał działalność i wyniki osiągane przez 22 przedsiębiorstwa obracające cyfrową walutą – między innymi Dwolla Corp raz BitInstant – w celu ustalenia potrzeby implementacji przepisów ubierających w ramy prawne tę nową, dynamicznie rozwijająca się gałąź rynku.

Za alternativeinvestorportfolio.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here