Naga Marketsniemiecka flaga na tle niebaJak co miesiąc, niemiecki instytut ekonomiczny Ifo dostarczył informację nt. bieżących nastrojów biznesowych. O godzinie 10:00 poznaliśmy dane, które pokazały, iż niemieccy przedsiębiorcy nieco gorzej niż przed miesiącem ocenili obecną kondycję lokalnej gospodarki. Kurs euro do dolara pozostał jednak niemal niewzruszony na tą informację.

  • Wskaźnik nastrojów biznesowych w Niemczech spadł w listopadzie do 90,7 pkt
  • Wskaźnik oczekiwań biznesowych w Niemczech spadł do 91,5 pkt.
  • Kurs euro zyskuje dziś w relacji do dolara amerykańskiego 

Indeks Ifo w dół

Wartość wskaźnika przedstawiającego bieżącą analizę sytuacji w Niemczech spadła w listopadzie br. do 90 z 90,4. Mimo, iż jest to wartość niższa niż przed miesiącem, to warto zwrócić uwagę, że ekonomiści spodziewali się tu spadku aż do 87 pkt.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wskaźnik nastrojów biznesowych spadła tym samym czasie do 90,7 z 92,5. Tu również warto wspomnieć, że konsensus rynkowy zakładał spadek aż do 90,1 pkt.

Przyszłe oczekiwania biznesowe uplasowały się natomiast na poziomie 91,5 pkt. W tym przypadku jest to jednak wartość niższa nie tylko od uibegłomiesięcznego odczytu na poziomie 94,7, lecz również od oczekiwań zakładających spadek jedynie do 93,5 pkt. Warto wspomnieć, że jest to najgorszy odczyt od czerwca br.

Comiesięczny wskaźnik nastrojów biznesowych w najważniejszej europejskiej gospodarce opiera się na ankietach przeprowadzonych wśród około 7 000 niemieckich firm z sektorów produkcji, budownictwa, handlu hurtowego i handlu detalicznego. Należy również przypomnieć, że Ifo zmieniło pomiar wskaźnika i od kwietnia 2018 roku uwzględnia również dane dot. sektora usług.

Kurs euro w okolicy technicznego oporu

Spoglądając na wykres pary walutowej EUR/USD zauważymy, że raport niemieckiego instytutu Ifo nie przyczynił się do powstania większej zmienności na notowaniach euro. Fakt ten sprawił, że wspólna waluta zyskuje dziś w relacji do dolara amerykańskiego.

EURUSD Daily

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCena ropy Brent najwyżej od marca! Niesamowita zwyżka kursu w listopadzie
Następny artykułKurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4669 zł we wtorek 24 listopada
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here