Naga MarketsO godzinie 10:00 poznaliśmy dane opublikowane przez instytut IFO, niemieccy przedsiębiorcy nie najlepiej ocenili obecną kondycję lokalnej gospodarki. Kurs EUR/USD wzrósł w pierwszych minutach po publikacji.


Nastroje biznesowe pozostają przy wieloletnich minimach

Jak się okazuje, jedynie oczekiwania biznesowe nieznacznie wzrosły. Analiza sytuacji bieżącej wykazała nieznaczny spadek, a najważniejszy z trzech wskaźników – nastroje biznesowe wyniosły tyle samo co miesiąc temu, a więc nadal pozostają na 6-letnich minimach.

  • Oczekiwania biznesowe – 91,5 , prognoza 91,0, poprzednio 90,9
  • Analiza sytuacji bieżącej – 97,8, prognoza 98,0, poprzednio 98,6
  • Wskaźnik nastrojów biznesowych – 94,6, prognoza 94,5, poprzednio 94,6
ifo niemcy
Wskaźnik nastrojów biznesowych Ifo

Jak reaguje euro?

W pierwszej minucie po opublikowaniu słabych danych, kurs euro wzrósł o 5 pipsów w stosunku do dolara amerykańskiego. Notowania EURUSD odbijają od wczorajszego dołka przy poziomie 1,1100. Dalsze wzrosty mogą zostać zahamowane przez poniedziałkowy szczyt 1,1180, którego przebicie umożliwiłoby dalszą aprecjacją euro. Z kolei spadek poniżej 1,1100 otworzyłby drogę do wsparcia 1,1027.

Kurs euro do dolara w piątek na interwale jednomiutowym źródło tradingview.com 25 10 19
Kurs euro do dolara w piątek na interwale jednominutowym źródło tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułVisa jest nadal zainteresowana LibraCoin
Następny artykułZłoto powyżej 1500 USD, eksport bawełny rozczarowuje
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here