Naga MarketsNiemcy legalizują zdigitalizowane papiery wartościoweNajwiększa gospodarka Europy, Niemcy, chce utorować u siebie drogę do handlu papierami wartościowymi opartymi na blockchainie. Dlatego też władze kraju legalizują zdigitalizowane papiery wartościowe.

  • Niemcy legalizują u siebie cyfrowe papiery wartościowe.
  • Kraj powoli urasta na regionalnego lidera pod kątem adopcji nowych technologii na rynku finansowym.

Niemcy a rynek papierów wartościowych

Okazuje się, że niemieckie słowo określające papiery wartościowe – wertpapieren – wkrótce może stać się mocno przestarzałe. Chodzi o to, że w kraju zajdzie proces digitalizacji tego typu dokumentów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według raportu Reutera ze środy, gabinet Angeli Merkel, która wkrótce odchodzi na polityczną emeryturę, przyjął własnie nowe prawo, które zniesie wymóg posiadania papierowego certyfikatu na sprzedaż papieru wartościowego. Tym samym kraj zza Odry otwarcie i zdecydowanie dąży do przyspieszenia procesu adopcji handlu papierami wartościowymi, które są oparte na blockchainie.

Nowa epoka

Niemiecki minister finansów Olaf Scholtz powiedział, że “papierowy certyfikat może być dla niektórych ważny z nostalgicznych powodów, ale przyszłość należy do jego wersji elektronicznej”. Resort finansów określił przejście na całkowicie elektroniczne papiery wartościowe elementem swojej szerszej strategii dot. technologii blockchain.

Podczas gdy niemieckie Ministerstwo Finansów i BaFin, organ nadzoru finansowego w Niemczech, należą do najbardziej otwartych pod kątem nowych technologii instytucji w Europie, Niemcy ogólnie zajmują też czołowe miejsce w zakresie adopcji technologii, jakie zwiększają bezpieczeństwo, a przy tym są ekologiczne.

Wiadomo też, że Börse Stuttgart, giełda papierów wartościowych w Niemczech, pracuje nad przepisami, które pomogą w adopcji blockchainowych tokenów. Z kolei sam BaFin wspiera platformy takie jak Black Manta. Także banki w kraju mogą deponować u siebie cyfrowe aktywa inwestorów, choć po uzyskaniu stosownej zgody od władz.

W tej ostatniej kwestii z zapytaniem do władz Polski zwrócił się poseł Przemysław Koperski. Jak na razie nie opublikowano odpowiedzi na tę interpelację.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here