Naga MarketsKurs euro rośnie! Klimat biznesu (Ifo) odbija od historycznego dołkaJak co miesiąc, niemiecki instytut ekonomiczny Ifo dostarczył informację nt. bieżących nastrojów biznesowych. O godzinie 10:00 poznaliśmy dane, które pokazały, iż niemieccy przedsiębiorcy nieco lepiej niż poprzednio ocenili obecną kondycję lokalnej gospodarki. Kurs euro do dolara pozytywnie zareagował na tę publikację.

  • Indeks klimatu biznesu o 1 pkt wyżej od prognoz
  • Kurs euro do dolara zyskuje po publikacji

Indeks Ifo odbił od historycznego dołka

Zaufanie do biznesu w Niemczech wzrosło do 79,5 pkt w maju z rekordowego niskiego poziomu 74,3 pkt w kwietniu 2020 roku. Oczekiwania plasowały się na poziomie 78,5 a zatem były jedynie nieznacznie niższe od podanego wyniku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Comiesięczny wskaźnik nastrojów biznesowych w najważniejszej europejskiej gospodarce opiera się na ankietach przeprowadzonych wśród około 7 000 niemieckich firm z sektorów produkcji, budownictwa, handlu hurtowego i handlu detalicznego. Należy również przypomnieć, że Ifo zmieniło pomiar wskaźnika i od kwietnia 2018 roku uwzględnia również dane usług.

Jak reaguje euro (EUR)?

Notowania pary walutowej EUR/USD w kwadrans po publikacji umocniły się o około 5 pipsów. Tym samy kurs euro do dolara kontynuuje odbicie od dołka wyznaczonego dziś na poziomie 1,0870.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
Wykres 15-minutowy pary walutowej EUR/USD

Najbliższy lokalny opór, do którego może teraz zmierzać cena wypada w pobliżu

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here