Naga MarketsNiemcy: ceny importowe wzrosły najbardziej od 40 latWedług raportu opublikowanego w piątek rano, przez Federalny Urząd Statystyczny wynika, że Ceny importowe w Niemczech wzrosły o 15% w lipcu, pobijając znacznie szacunki rynkowe. W ujęciu miesięcznym, ceny importowe wzrosły o 2,2%. Tymczasem niemieckie ceny eksportowe wzrosły o 6,3% w lipcu w porównaniu do tego samego miesiąca rok temu

  • W piątek rano Federalny Urząd Statystyczny podał dane dot. cen importowych w Niemczech
  • Jak się okazuje te rosną najmocniej od 40 lat
  • Przed wejściem sesji europejskiej niemiecki indeks nie reaguje na dane
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kolejny miesiąc, kolejny skok cen importowych w Niemczech

Dziś rano Federalny Urząd Statystyczny podał dane dot. cen importowych. Według nich też ceny importowe w Niemczech wzrosły o 15% w lipcu, pobijając szacunki rynkowe, zaś w ujęciu miesięcznym, ceny importowe wzrosły o 2,2%.Wzrost był spowodowany głównie zmianami cen energii, jako że import energii był droższy o 89,6% w porównaniu do lipca 2020 roku. Indeks cen importowych, z wyłączeniem ropy naftowej i produktów z olejów mineralnych, w ujęciu rocznym zyskał 12,2%, a miesiąc do miesiąca 2%. Zmiana cen importu w ujęciu rocznym była największa od września 1981 r., podał Destatis.

wykres Kurs DAX H1 27.08.2021
Kurs DAX H1 27.08.2021

Tymczasem niemieckie ceny eksportowe wzrosły o 6,3% w lipcu w porównaniu do tego samego miesiąca rok temu, zaś miesięczny wzrost wyniósł 1,2%. Ceny eksportowe wzrosły w najwyższym tempie od stycznia 1982 roku.

Przed wejściem sesji europejskiej niemiecki indeks główny – DAX zdaje się nie reagować. Indeks nastawiony może być do dzisiejszej sesji wzrostowo, jednak na razie oscyluje na niskich poziomach 15.788 punktów. Po wejściu rynku z kolei oczekuje się dobicia dalszego wzrostu, sięgającego zakresu 15.850 – 15.930 punktów na piątkowej sesji, na co dane nie będą mieć wpływu.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here