TMS


Punktualnie o godzinie 9:55, nasi zachodni sąsiedzi opublikowali raport dotyczący poziomu bezrobocia w ich kraju. Zgodnie z danymi niemieckiego biura statystycznego, w czerwcu zaledwie 5,2% obywateli Niemiec zmagało się z brakiem pracy. Jak dane wpłynęły na notowania euro?


Zmiana bezrobocia wyniosła -15 tyś. wobec prognozowanych -8 tyś. przy poprzednim odczycie na poziomie -11 tyś. Ważną informacją płynącą z raportu jest utrzymanie stopy bezrobocia na niskim poziomie 5,2%. To drugi miesiąc z rzędu, gdy niemieckie bezrobocie pozostaje na historycznych minimach.

Ponad to dwie godziny wcześniej o godzinie 8:00 poznaliśmy słaby odczyt sprzedaży detalicznej oraz nieco lepszy wynik dla wskaźnika cen importowych w Niemczech, który obecnie znajduje się na wysokim poziomie jaki mogliśmy zaobserwować ponad 4 lata temu.

Sprzedaż detaliczna m/m: -2,1%, prognoza była na poziomie -0,5%, a poprzedni odczyt 1,6% (rewizja z 2,3%).

Wskaźnik cen importowych m/m: 1,6%, prognoza 1,0%, poprzedni odczyt 0,6%

Jak reaguje Euro?

W pierwszej minucie po publikacji notowania wspólnej waluty zupełnie nie zareagowały, co może być spowodowane wynikiem publikacji zgodnym z oczekiwaniami inwestorów. Cena na głównej parze walutowej EUR/USD oscyluje między silnym poziomem wsparcia 1.1600 oraz poziomem oporu 1.1660, który powstrzymał dzisiejsze poranne umacnianie się euro. Dzienny pivot znajduje się poniżej obecnej ceny na poziomie 1.1566.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here