Naga MarketsNiemal połowa inwestorów detalicznych handluje przy użyciu dźwigniJak wynika z nowego badania przeprowadzonego przez Yahoo Finance we współpracy z Harris Poll, aż 43% inwestorów indywidualnych stwierdziło, że używa lewara w tradingu, czy to poprzez opcje czy inwestycje w akcje z użyciem dźwigni i depozytu zabezpieczającego.

  • Sonda przeprowadzona została na próbie 1000 Amerykanów, między 4 a 6 września
  • Aż 36% inwestorów planuje zwiększyć część portfela przeznaczoną na inwestycje w akcje
  • Indeks Nasdaq Composite od początku roku zyskał ponad 24%

Inwestorzy w USA coraz bardziej skłonni do rynku akcji

Z badanie przeprowadzonego przez Yahoo Finance oraz Harris Poll wynika, że wielu inwestorów indywidualnych zaczęło postrzegać marcowe i późniejsze spadki jako dobrą okazję inwestycyjną. Ponad 30% inwestorów stwierdziło, że ich aktywność tradingowa wzrosła w tym okresie. Dla porównania, jedynie 17% zauważyło spadek swojej aktywności w handlu na rynkach, a 50% nie zauważyło zmiany.

Względem poprzednich lat, 36% inwestorów indywidualnych planuje zainwestować większą część swojego portfela w akcje w porównaniu do 16%, którzy wolą zmniejszyć ekspozycję na rynek akcyjny. Natomiast 48% nie planuje zmiany struktury swojego portfolio w tym zakresie.

Jak się okazuje, mężczyźni przeciętnie mają nieco bardzo bycze nastawienie, ponieważ aż 42% mężczyzn planuje zwiększyć część portfela przeznaczoną na inwestycje w akcje.

Co ciekawe, preferencje są także odmienne jeśli chodzi o wiek inwestorów indywidualnych. Pokolenie X (ludzie urodzeni w latach 60. i 70.) jest przeciętnie bardziej zdecydowane co do inwestycji w akcje, bo aż 69% wyraża przekonanie co do akcji, w porównaniu do millenialsów i przedstawicieli pokolenia Z z wynikiem 47%.

CMC
Ponad 9500 akcji CFD, w tym koszyki akcji. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Zobacz również: Szczepionka od AstraZeneca pod znakiem zapytania: problemy Trumpa

Nasdaq wybił z trendu spadkowego

Nasdaq Composite w czwartek wybił z trendu spadkowego i zanotował wzrost o 2,71% do 11141,6 pkt.

Niemal połowa inwestorów w USA przekonanych do lewara w zakupach akcji
Notowania NASDAQ Composite. Źródło: tradingview.com

Kurs indeksu jeszcze tydzień temu rysował historyczne szczyty na 12056,4 pkt. niesiony wzrostową falą wycen technologicznych gigantów. Jednak 3 kolejne spadkowe sesje sprowadziły notowania Nasdaq Comp w dół o ponad 10% do 10847,7 pkt.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here