Naga MarketsCFTC, USA, ComparicSąd federalny na Florydzie skazał Josepha DiCrisci, właściciela oraz głównego zarządzającego w Oakmont Financial na karę 2,9 mln dolarów amerykańskich za dokonywanie transakcji pozagiełdowych metalami szlachetnymi.


Joseph DiCrisci złamał zapisy Commodity Exchange Act i przynajmniej od połowy 2011 uczestniczył w pozagiełdowym obrocie zarówno metalami szlachetnymi jak również lewarowanymi kontraktami terminowymi wystawionymi na nie. W toku śledztwa wyszło na jaw, że klienci DiCrisci nigdy nie doczekali się dostarczenia przedmiotu kontraktów.

Zgodnie z zapisami Dodd-Frank Act z 2010 roku działalność jaką zajmował się DiCrisci wymaga zgłoszenia w Commodity Futures Trading Commission, które dba o jakość przeprowadzanych transakcji. Zarządzający Oakmont Financial za swoje niefrasobliwe podejście do obowiązujących przepisów będzie musiał zwrócić ponad 735 tys. USD jakie uzyskał w ramach prowizji od nielegalnych transakcji metalami szlachetnymi. Sąd skazał go również na zapłatę kary finansowej w wysokości ponad 2,2 mln USD. DiCrisci otrzymał również sądowy zakaz angażowania się w obrót metalami szlachetnymi.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzy na EURCHF powstanie oRGR ?
Następny artykułRozgrzewka przed TJS Fight #21. Rozmowa z Tomaszem Piwońskim
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here