Naga MarketsCFTC, USA, ComparicSąd federalny na Florydzie skazał Josepha DiCrisci, właściciela oraz głównego zarządzającego w Oakmont Financial na karę 2,9 mln dolarów amerykańskich za dokonywanie transakcji pozagiełdowych metalami szlachetnymi.


Joseph DiCrisci złamał zapisy Commodity Exchange Act i przynajmniej od połowy 2011 uczestniczył w pozagiełdowym obrocie zarówno metalami szlachetnymi jak również lewarowanymi kontraktami terminowymi wystawionymi na nie. W toku śledztwa wyszło na jaw, że klienci DiCrisci nigdy nie doczekali się dostarczenia przedmiotu kontraktów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zgodnie z zapisami Dodd-Frank Act z 2010 roku działalność jaką zajmował się DiCrisci wymaga zgłoszenia w Commodity Futures Trading Commission, które dba o jakość przeprowadzanych transakcji. Zarządzający Oakmont Financial za swoje niefrasobliwe podejście do obowiązujących przepisów będzie musiał zwrócić ponad 735 tys. USD jakie uzyskał w ramach prowizji od nielegalnych transakcji metalami szlachetnymi. Sąd skazał go również na zapłatę kary finansowej w wysokości ponad 2,2 mln USD. DiCrisci otrzymał również sądowy zakaz angażowania się w obrót metalami szlachetnymi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here