Naga Marketsżółte taksówki w Nowym JorkuPunktualnie o godz. 14:15 poznaliśmy jeden z najistotniejszych raportów środowej sesji. Mowa tu oczywiście o wynikach zmiany zatrudnienia pozarolniczego ADP. Jak w ostatnich tygodniach zmienił się poziom zatrudnienia w amerykańskim sektorze pozarolniczym i co najważniejsze – jak na najnowsze dane reaguje dolar?

  • W czerwcu utworzono nieco mniej miejsc pracy niż pierwotnie oczekiwano
  • Amerykański rynek pracy systematycznie powstaje z kolan
  • Kurs EUR/USD odbija od istotnego wsparcia

Raport ADP przedstawia liczbę osób zatrudnionych w sektorze prywatnym (poza rolnictwem) na podstawie danych zebranych w około 400 tysiącach amerykańskich przedsiębiorstw będących klientami ADP. Publikacja ta dla wielu inwestorów jest prognostykiem przed zaplanowanym na piątek odczytem NFP (część składowa raportu BLS).

W czerwcu przybyło 2,369 mln. miejsc pracy

Zazwyczaj publikacje zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym są dosyć zmienne i konsensus prognoz analitycznych potrafi się z nimi rozminąć. Nie inaczej było i tym razem. Z raportu ADP wynika bowiem, iż pomimo prognoz zakładających wzrost zatrudnienia aż 3 mln., w czerwcu br. amerykańska gospodarka zwiększyła się “jedynie” o 2,369 mln. miejsc pracy.

Warto zwrócić uwagę na potężną rewizję z poprzedniego miesiąca. W maju sugerowano utratę 2,76 mln miejsc pracy, a dzisiejsza korekta wskazuje, iż nie tylko nie ubyło miejsc pracy, ale przybyło aż 3,065 mln.

Źródło: https://adpemploymentreport.com/2020/June/NER/NER-June-2020.aspx

– Zatrudnianie małych firm wzrosło w czerwcu. Gospodarka powoli powraca do normy, widzimy znaczące odbicie w branżach, które niedawno doświadczyły największej utraty miejsc pracy w historii. W rzeczywistości 70 procent nowych miejsc pracy w tym miesiącu zostało dodanych w branży rozrywkowej, hotelarskiej, w handlu i budownictwie – skomentował dzisiejsze dane Ahu Yildirmaz, wiceprezes i współprzewodniczący Instytutu Badawczego ADP.

Kurs dolara rośnie drugą sesję z rzędu

Choć dolar amerykański niemal w ogólnie nie zareagował na dane można dostrzec, iż para walutowa EUR/USD powoli odbija od poziomu wsparcia 1,12, niedaleko ważnego poziomu 1,1150. Dopiero jego trwałe przebicie przywróci presję sprzedających z celem na okrągły poziom 1,10. Z drugiej strony wzrost powyżej 1,13 otworzy drogę do tegorocznego maksimum 1,15. Dopóki tak się nie stanie notowania powinny pozostać w zakresie wąskiej konsolidacji cenowej.

Sprawdź ofertę działającego od 1997 roku brokera CFD oraz Forex, który posiada klientów w 110 krajach na całym świecie. Dołącz do bazy 2,2 mln zadowolonych traderów i handluj na ponad 200 różnych instrumentach. Rozpocznij przygodę z Libertex już teraz.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here