Naga MarketsCFTC, USA, Comparic

Historia Rico Omara Coxa przywodzi na myśl tę z Złap mnie jeśli potrafisz. Z tą różnicą, że Cox nie zdołał oszukać wszystkich. Amerykańska CFTC oraz Sąd Południowego Dystryktu Florydy ukarali samozwańczego brokera karą w wysokości niemal miliona dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują

Cox już raz był karany za nieuprawnioną działalność brokerską. W 2013 roku został również skazany za oszustwo. Dlaczego takiemu człowiekowi ktokolwiek powierzył swoje pieniądze?

Świadkowie w sprawie twierdzą, że Cox jest niezwykle przekonywujący a jego wiedza z zakresu finansów i inwestycji zadziwia. Niestety, najwyraźniej sama teoria nie wystarczyła w przypadku nowego pomysłu Coxa, który poświęcił się kierowaniu własnym funduszem.

Zbudowany na wpłatach prywatnych inwestorów fundusz Coxa od samego początku miał przynosić same straty. Prawdopodobnie cała sprawa zakończyłaby się głośną kłótnią pomiędzy pechowym zarządzającym a inwestorami, którzy powierzyli mu swoje pieniądze jednak Cox wpadł na znacznie lepszy pomysł.

Zdecydował się na niewielkie oszustwo w postaci zmanipulowanych danych dotyczących wyników transakcji przeprowadzanych pieniędzmi inwestorów. Niektórzy z nich zdecydowali się na wypłatę części zysków Coxa i prawdopodobnie była to jedna z ich lepszych decyzji. Dziewięciu klientów, którzy wpłacili razem niemal pół miliona dolarów stracili wszystkie powierzone Coxowi pieniądze. Niemal do samego końca uważali, że fundusz Coxa zarabia…

Rico Cox skazany został za oszustwo giełdowe i sprzeniewierzenie powierzonych mu pieniędzy. Wyrok nakazuje mu spłatę całości powierzonych mu środków wraz z odszkodowaniem na rzecz inwestorów oraz CFTC. Komisja jednak przestrzega, że w innych przypadkach ofiary oszustwa nie muszą otrzymać wszystkich swoich pieniędzy – w niektórych przypadkach straty spowodowane przez oszustów są po prostu zbyt wielkie by zdołali oni je kiedykolwiek spłacić.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here