Naga MarketsNielubowicz (CD Projekt): Jesteśmy dumni z Cyberpunka 2077, nie spekulujemy co do kursu akcjiCyberpunk 2077 jest do tej pory największym, najbardziej kosztownym i złożonym projektem całego zespołu CD Projekt, z którego polskie studio jest bardzo dumne, mówił w rozmowie z Comparic24.tv wiceprezes oraz dyrektor finansowy spółki, Piotr Nielubowicz. Zapytany o spadki CDR na warszawskiej GPW stwierdzał, że reprezentowany przez niego podmiot skupia się na wynikach sprzedaży i stara się nie spekulować co do zmian kursu akcji.

  • Według Piotra Nielubowicza premiera Cyberpunka dla części inwestorów miała być okazją do realizacji zysków na akcjach CD Projekt
  • W trakcie czwartkowej sesji CD Projekt tracił 4,5%, wyznaczając dzienne minima na poziomie 375 zł
  • Przedsprzedaż Cyberpunka zgodnie z danymi na 9 grudnia pięciokrotnie przewyższyła zamówienia pre-orderowe Wiedźmina 3

Te artykuły również Cię zainteresują
Piotr Nielubowicz z CD Projekt o premierze Cyberpunka 2077

Dzisiejsze dane o 8 milionach zamówień przedpremierowych złożone przez graczy potwierdzają, że marzenia mogą się spełniać i jesteśmy z tego megazadowoleni”, mówił Cezaremu Andrzejczykowi wiceprezes CD Projekt, podczas połączenia ze studiem Comparic24.tv. Nielubowicz stwierdzał, że spółka skupia się na wynikach sprzedażowych i nie chciał spekulować jak w kolejnych dniach i tygodniach zmieniać będą się notowania CDR na warszawskim parkiecie.

Staramy się nie spekulować co do kursu akcji, staramy się go też nie komentować. Patrzymy oczywiście co dzieje się na giełdzie. Prawdopodobnie jest tak, że część inwestorów zdecydowała się realizować zyski, natomiast z naszej perspektywy najważniejsze są wyniki sprzedaży, w tym wyniki pre-orderów i z tych jesteśmy bardzo zadowoleni. Czekamy dalej, patrząc co się dzieje pierwszego dnia premiery i będziemy z napięciem obserwować wyniki gry w kolejnych grach do końca roku – komentował Piotr Nielubowicz, dyrektor finansowy CD Projekt.

CD Projekt szacuje, że do 9 grudnia 2020 roku włącznie, gracze złożyli ponad 8 mln zamówień przedpremierowych gry “Cyberpunk 2077”, podała spółka. Gra jest oceniana bardzo pozytywnie – na portalu Metacritic otrzymała ocenę 91 na 100, a wśród wszystkich recenzji Internautów aż 70% z nich okazało się pozytywne.

Liczba jest wyższa od wszystkiego o czym marzyliśmy, ta liczba jest ponad pięciokrotnie wyższa od wyniku jaki uzyskaliśmy Wiedźminem 3 i naturalnie wierzymy, że poziom otwarcia (zamówienia graczy złożone jeszcze przed premierą) w pewnym stopniu wyznacza późniejszy trend i potencjał sprzedażowy gry. Dziś mamy pierwszy dzień, kiedy gra jest w pełni dostępna na rynku i to dopiero początek sukcesu rynkowego Cyberpunka, który od tego momentu się zaczyna – dodawał Nielubowicz.

Cyberpunk 2077 vs wyniki finansowe CD Projekt

Szacunki analityków zakładają sprzedaż ok. 20 mln kopii Cyberpunka 2077 do końca roku, Nielubowicz twierdzi jednak, że na twarde dane przyjdzie nam jeszcze poczekać. CD Projekt może przed świętami Bożego Narodzenia podać kolejne dane sprzedażowe, pełny obraz zaprezentuje dopiero przyszłoroczny raport.

Ten rok z naszej perspektywy to przede wszystkim przygotowania do premiery, szczególnie w trzecim kwartale tego roku. Premiera jest największym wydarzeniem jakie kiedykolwiek zrealizowaliśmy, wielokrotnie przekracza to – przynajmniej bazując na sprzedaży pre-orderowej – co osiągnęliśmy Wiedźminem 3. W związku z tym będzie to fundamentalna część naszych tegorocznych wyników i cały czwarty kwartał będzie oparty na tym, jakie raporty licencyjne dostaniemy od wszystkich partnerów dystrybucyjnych, jak będzie szła sprzedaż i ile będziemy mogli jej zaprezentować w najbliższym, rocznym sprawozdaniu – mówił wiceprezes CD Projekt w rozmowie z Comparic24.tv.

Wiceprezes polskiego studia gamingowego potwierdził, że od strony kosztowej i budżetowej Cyberpunk 2077 był największym przedsięwzięciem, które realizował CD Projekt. Dokładna analiza wyników będzie możliwa jednak dopiero w marcu, kiedy spółka podzieli się raportem za IV kwartał bieżącego roku.

Nie analizowaliśmy budżetu innych gier, jednak z naszej strony całościowo budżet Cyberpunka podsumujemy we wspomnianym wcześniej raporcie rocznym. Trzeba pamiętać, że budżet związany z wydaniem gry, to nie tylko stworzenie tej gry, ale to także marketing i szereg kosztów towarzyszących takiej produkcji. To wszystko skrupulatnie podsumujemy i wraz z warstwą przychodową zaprezentujemy w marcu. Niebawem mam też nadzieję, że będziemy mogli podać informacje o kolejnych dniach sprzedaży (…) Zrobiliśmy dużo większą rzecz, niż miało to miejsce w przypadku Wiedźmina 3 i odpowiadający temu budżet jest analogicznie wyższy – wyjaśniał dyrektor finansowy spółki.

– Od pierwszej fali pandemii covidowej pracujemy zdalnie, to wymusiło na nas znalezienie nowych metod na rozwiązywanie problemów i na pracę zespołową. Nie wszystko było tak samo łatwe jakbyśmy byli w biurze i każdy członek zespołu byłby łatwo dostępny, pod ręką. Wierzę, że się udało i że dobrze sobie z tym poradziliśmy – podsumował rozmowę w studiu Comparic24.tv wiceprezes CD Projekt.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here