Naga Marketswaga i młotek sędziowski21-letni Jacob Burrell-Campos przyznał się przed sądem federalnym w San Diego do prowadzenia nielegalnej działalności związanej z wymianą bitcoinów za gotówkę. Usługi świadczył dla ponad 1 000 klientów w Stanach Zjednoczonych od stycznia 2015 r. do kwietnia 2016 r.


Burrell przyznał się do prowadzenia działalności polegającej na wymianie bitcoinów na dolary. Robił to bez rejestracji, a tym samym łamał przepisy Departamentu Skarbu USA. Do tego nie posiadał wymaganych zabezpieczeń przeciwdziałających praniu pieniędzy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kupię/sprzedam nielegalnie bitcoiny

Burrell ogłaszał się na Localbitcoins.com i komunikował z klientami za pośrednictwem poczty elektronicznej i wiadomości tekstowych, często za pomocą aplikacji szyfrujących. Wynegocjowywał prowizje nawet w wysokości 5%. Od kupujących pobierał gotówkę osobiście, za pośrednictwem ogólnokrajowych bankomatów lub za pośrednictwem MoneyGram. Burrell przyznał, że nie miał programu przeciwdziałania praniu pieniędzy ani programu “KYC” i nie wykonał należytej staranności w odniesieniu do źródła pieniędzy swoich klientów.

Nielegalny proceder

Burrell przyznał też, że początkowo kupował swoje btc poprzez giełdę z USA, ale jego konto zostało wkrótce zamknięte z powodu dużej liczby podejrzanych transakcji. Następnie korzystał z giełdy kryptowalut w Hongkongu, gdzie od marca 2015 r. do kwietnia 2017 r. kupił bitcoiny o wartości 3,28 mln USD w setkach oddzielnych transakcji.

Dziś jest winny złożenia fałszywych zeznać i oczekuje na wyrok, który ma zapaść 13 grudnia 2018 r. Burrell zgodził się już za przejęcie kwoty 823 357,00 USD. Grozi mu  maksymalne 5 lat więzienia i grzywna w wysokości 250 000 USD.

“Nielicencjonowane firmy przekazujące pieniądze (…) stanowią poważne zagrożenie dla integralności amerykańskiego systemu bankowego i zapewniają otwarte drzwi dla przestępców do wykorzystywania takich przedsiębiorstw do prania zysków z nielegalnej działalności.“- powiedział amerykański adwokat Adam Braverman.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here