Naga MarketsBNP-Paribas-logoTrend spadkowy na AUD/USD trwa od połowy 2013 roku, a ostatnie dane makroekonomiczne z Australii nie napawają nadzieją na większe wzrosty – przekonują analitycy BNP Paribas w dzisiejszej rekomendacji walutowej. Co dalej z AUD/USD?


Spadek zatrudnienia o 7,9 tysięcy oraz wzrost stopy bezrobocia w Australii do poziomu 6,0% to niezbyt pozytywne informacje – oceniają analitycy banku.

Przez większość wczorajszego dnia AUD/USD poruszało się w szerokiej konsolidacji odbijając się od poziomu wsparcia na 0,7130. Naszym zdaniem sytuacja ta nie potrwa długo i najprawdopodobniej w przeciągu następnego tygodnia będziemy świadkami kolejnych spadków na aussie stwierdza BNP Paribas.

Te dane z pewnością nie przesądzają o kolejnej decyzji RBA, jednak gdy kolejne publikacje okażą się równie złe (a czeka nas choćby przyszłotygodniowa publikacja indeksu wynagrodzeń) to zdaniem analityków BNP Paribas, będzie to niepokojący znak dla Reserve Bank of Australia, skłaniający członków do przemyślenia kolejnych ruchów luzujących obecną politykę monetarną kraju.

Bank rekomenduje krótkie pozycje na AUD/USD z poziomem docelowym w okolicy 0,67.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here