Naga MarketsPrzez ostatnie dwa tygodnie indeksy były świadkami dawno niespotykanej dotąd hossy. Ostatnie obietnice i zapowiedzi prezydenta Trumpa dotyczące pro-przedsiębiorczej polityki stanowiły impuls, na który byki czekały od chwili wyborów. Jednak zamieszanie wokół wycofanego w piątek projektu reformy amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej Obamacare powoduje wzrost zaniepokojenia wśród inwestorów za oceanem – niedźwiedzi sentyment zaczyna dominować na Wall Street.


Zarówno amerykańskie jak i europejskie indeksy zakończyły ubiegły tydzień z lekką czkawką. Dolar otworzył ten tydzień wyraźnie osłabiony – zniżka trwa już od czasu ogłoszenia przez FED decyzji o podwyższeniu stóp procentowych.

W ciągu ostatnich 12 dni US Dollar Index spadł z pułapu 101,5 pkt do 98,8 pkt. Słaby kurs amerykańskiej waluty wpływa na notowania złota, które z kolei od dwóch tygodni wyraźnie zwyżkuje – z pułapu 1200 dolarów za uncję poszybowało do 1258.W tym tygodniu formalnie zostanie uruchomiona procedura Brexitu. Rząd Theresy May wdroży ustawowe upoważnienie do rozpoczęcia negocjacji z Brukselą już w środę. Analitycy nie spodziewają się wpływu na rynki, choć warto będzie obserwować kurs funta brytyjskiego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here