Naga MarketsKliknij po więcej informacji

Dzisiejszy komentarz będzie dość krótki z powodu wyjazdu mojego oraz moich 250 przyjaciół z eToro na długo wyczekiwany urlop. Nie bójcie się jednak – wracamy już w następny poniedziałek! Tymczasem inwestorzy po raz kolejny przekonali się, że niedźwiedzie potrafią pokazać kły. 


Niedźwiedzie mocno trzymają rynek w swoich pazurach, wyrzucając z niego wielu inwestorów indywidualnych. Nie bądź jednym z nich – bądź cierpliwy i trzymaj się mocno! (…)Wes ma rację. Niedźwiedzie przejęły rynek akcji, surowców, kryptowalut. Wszystko spada! Złoto i ropa naftowa również znajdują się pod presją sprzedających, a Wall Street pozbywa się akcji gigantów technologicznych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Akcje FANG (ang. kieł) to akronim skonstruowany z pierwszych liter takich spółek jak Facebook, Amazon, Netflix oraz Google. Na wykresie poniżej przedstawiam procentowy zwrot z akcji tych spółek od początku tego roku:

Spadek który obserwujemy od kilku dni jest z całą pewnością zauważalny i zaczyna robić się poważny. Każdy zadaje sobie pytanie o to czy to tylko korekta, czy początek czegoś większego?

Z mojego punktu widzenia mogę stwierdzić, że ani raporty finansowe ani prognozy przyszłych przychodów tych spółek nie tłumaczą 30% wzrostu od stycznia. Niemniej jednak, jeżeli Donald Trump zdoła doprowadzić do zmian w amerykańskiej polityce fiskalnej, wówczas FANG ma bardzo duże szanse na odrobienie z nawiązką ostatnich strat.

Co z tym BTC? 

Rynek kryptowalut zniżkuje już drugą dobę, ale wygląda na to, że istnieje szansa na pewne odreagowanie spadków.

Sprawdź warunki handlu kryptowalutami na platformie eToro

Bitcoin potaniał o ponad $850 od momentu ustanowienia nowego all time high (historycznego szczytu). Jak do tej pory, ta korekta jest całkiem zdrowa. Warto bowiem przypomnieć, że jeszcze trzy tygodnie temu spadki były zauważalnie głębsze (920 USD).

Dobrą wiadomością z pewnością jest fakt, że znaleźliśmy pewnego rodzaju wsparcie na linii trendu wzrostowego. Istnieje jednak szansa na to, że niedźwiedzie ją pokonają i będą dążyć do testu żółtej linii w okolicy 1900 USD za BTC. Tak czy inaczej musimy zrozumieć, że rynek kryptowalut jest rynkiem niezwykle wysokiego ryzyka i jeżeli na nim handlujesz zalecam dodatkową dywersyfikację portfela!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here